Sony Ericsson szykuje smartfony z NFC

Sony Ericsson szykuje smartfony z NFC

Sony Ericsson NFC
Sony Ericsson NFC
Tomasz Hamryszak
17.06.2011 07:48, aktualizacja: 17.06.2011 09:48

Technologia komunikacji zbliżeniowej NFC (Near Field Communication) powoli wkracza na rynek telefonów komórkowych. Pierwszym smartfonem z NFC jest nowy Nexus S, ale wszystko wskazuje na to, że już niebawem także Sony Ericsson skorzysta z tego udogodnienia.

Według informacji prasowej opublikowanej przez firmę NXP Sony Ericsson zawarł umowę na dostarczenie modułów o oznaczeniu PN65 do swoich najnowszych urządzeń. W skład tego zamówienia wchodzą kontroler radiowy, wbudowany element zabezpieczający oraz specjalne oprogramowanie.

Marka NXP nie jest nowicjuszem w tworzeniu tego typu rozwiązań. Firma znana z produkcji elementów i podzespołów elektronicznych była odpowiedzialna za stworzenie modułu komunikacji zbliżeniowej dla telefonów Google (Nexus S).

Sony Ericsson ma zamiar użyć nowej funkcji w smartfonach linii Xperia. Według wstępnych informacji producent planuje wykorzystać tę technologię nie tylko na zasadzie płatności zbliżeniowych czy wymiany informacji, ale również w formie rozrywkowej. Przykładem jest studio Rovio Mobile, które już teraz wprowadza ten rodzaj komunikacji do gry Angry Birds.

Źródło: NXP

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)