Sony Ericsson Xperia neo V w Polsce. Jakie ceny?

Sony Ericsson Xperia neo V w Polsce. Jakie ceny?

Sony Ericsson Xperia neo V | fot. Sony Ericsson
Sony Ericsson Xperia neo V | fot. Sony Ericsson
Tomasz Hamryszak
13.10.2011 07:12, aktualizacja: 13.10.2011 09:12

Sony Ericsson Xperia neo V jest smartfonem, który jest wprowadzany na rynek w celu zastąpienia starszej Xperii neo. Odświeżony model właśnie wkracza do Polski. Ile trzeba będzie zapłacić za kolejną nowość Sony Ericssona?

Xperia neo V specyfikacją techniczną niewiele odbiega od obecnego już od jakiegoś czasu w sprzedaży modelu neo. Podobnie jak poprzednik ma 3,7-calowy ekran LCD wspierany przez technologię BRAVIA Engine. Wyposażenie obejmuje również procesor o taktowaniu 1 GHz. Obudowa jest taka sama jak w starszym neo.

Największą zmianą w Xperii neo V jest nowy moduł aparatu. Starszy model wyposażony był w aparat o matrycy 8 Mpix wraz z technologią Exmor R. W nowej Xperii użytkownik może skorzystać z maksymalnej rozdzielczości 5 Mpix bez technologii Sony. Nowością w smartfonie jest również aplikacja 3D Sweep Panorama, umożliwiająca rejestrowanie trójwymiarowych obrazów, które można wyświetlać na telewizorach i monitorach wspierających 3D.

Sony Ericsson Xperia neo V w kolorze białym dostępny jest od wczoraj (tj. 12 października) w ofercie T-Mobile. Oczywiście nieco zubożała wersja starszej neo kosztuje mniej, a pełny cennik znajduje się w grafice poniżej:

Cennik | fot. T-Mobile
Cennik | fot. T-Mobile

Osoby zainteresowane neo V, które jednak nie zamierzają wiązać się umową operatorską, muszą poczekać na dostępność smartfona w wolnej sprzedaży. Nowy produkt japońsko-szwedzkiej marki trafi do oficjalnego sklepu producenta najprawdopodobniej w następnym tygodniu (około 20 października) w cenie 1227 zł brutto.

Przyczyny pogorszenia parametrów możemy się tylko domyślać, ale prawdopodobne jest, że wynika to z tegorocznego trzęsienia ziemi w Japonii, które wpłynęło na opóźnienia w dostawach niektórych podzespołów. Kolejnym powodem może być przepełnienie oferty producenta smartfonami o niemal identycznej specyfikacji. Największą różnicą pomiędzy Xperią arc, Xperią neo a Xperią ray jest wielkość wyświetlacza – pozostałe parametry są prawie te same.

Wprowadzenie neo V na rynek to dobra, lecz spóźniona decyzja Sony Ericssona. Xperia neo już w chwili prezentacji powinna być dostępna w obniżonej cenie z nieco gorszym modułem aparatu, dzięki czemu wybór pomiędzy Xperią arc a Xperią neo nie byłby tak trudny.

Mamy także dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników czekających na Xperię pro. Smartfon, którego premiera przekładana jest od kilku miesięcy, w końcu trafi do sprzedaży. W oficjalnym sklepie Sony Ericssona za nową Xperię z klawiaturą QWERTY będzie trzeba zapłacić 1617 zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)