Sony Ericsson Xperia X8 oficjalnie!

Na targach CommunicAsia przedstawiono właśnie trzy nowe komórki Sony Ericssona. Światło dzienne ujrzały między innymi model Xperia X8, plasujący się pomiędzy modelami X10 i X10 mini. Przy okazji premier, producent poinformował, że w trzecim kwartale 2010 roku czeka nas aktualizacja oprogramowania dla Androidów z serii Xperia.

Sony Ericsson Xperia X8 oficjalnie!
Paweł Żmuda
SKOMENTUJ

Aktualizacje do Androida 2.1 dotyczyć będą modeli X10, X10 mini oraz X10 mini pro. Wiadomo, wraz z aktualizacją, smartfon Xperia X10 będzie umożliwiał nam nagrywanie filmów w rozdzielczości HD. Sony Ericsson zapowiada także wprowadzenie nowych funkcji dla modelu X10 już w czwartym kwartale 2010 - komórkę będzie można bezprzewodowo łączyć z telewizorami, zaktualizowane zostaną także aplikacje Timescape i Mediascape. Przejdźmy jednak do przedstawionych dziś modeli.

Obraz

Smartfon Xperia X8 wyposażony został w dotykowy ekran TFT o przekątnej 3 cale pracujący w rozdzielczości 320 x 480 pikseli, procesor o taktowaniu 600 MHz, Bluetooth z A2DP, radio FM, A-GPS oraz aparat 3,2 Mpix. Niestety, nie potwierdziły się informacje o tym, że X8 oparta zostanie o Androida 2.1 - nad pracą urządzenia czuwać będzie system Android w wersji 1.6. Miłym dodatkiem jest gniazdo 3,5 mm na standardowe słuchawki.

Obraz

Producent chwali się, niewielkimi wymiarami (99 x 54 x 15 mm) i wagą urządzenia (104g). We wnętrzu nowej Xperii znajdziemy baterię o pojemności 1200 mAh. Pamięć wewnętrzna X8 to 128 MB, jednak komórka obsługuje karty microSD do 16 GB (w zestawie znajdziemy kartę o pojemności 2GB).

Za pośrednictwem nowego telefonu będziemy mogli pobierać muzykę z serwisu PlayNow. Całość zintegrowana została także z serwisami takimi jak Facebook, YouTube oraz jak to bywa w przypadku Androidów - z bardzo wieloma usługami Google (w tym Google Maps, Calendar czy Google Talk). Dodatkowo na niektórych X8 preinstalowane zostanie demo nawigacji turn-by-turn Wisepilot.

Obraz

Urządzenie trafi na sklepowe półki już w trzecim kwartale bieżącego roku. Model dostępny będzie aż w pięciu wersjach kolorystycznych. Smartfon będzie tańszy od starszej Xperii X10, niestety jego cena nie jest jeszcze znana.

Oto jak Xperię X8 przedstawia producent:

Model Sony Ericsson Xperia™ X8 to wspaniały rozrywkowy smartphone, który roztacza urok kolekcji Xperia™ na nowych segmentach rynku. Interfejs użytkownika jest w nim podobny do tego, jaki posiada telefon Xperia™ X10 mini. Oparty jest on na czterech ikonach umieszczonych w rogach ekranu. Zapewniają one prostą obsługę telefonu, nawet przy posługiwaniu się jedną ręką, i mogą być dostosowywane do potrzeb użytkownika, pozwalając mu za jednym dotknięciem uruchamiać ulubione aplikacje. Model Sony Ericsson Xperia™ X8 posiada także aplikację Timescape™ umożliwiającą łatwy dostęp do wszystkich powiadomień użytkownika z jego sieci kontaktów, jak również przycisk "nieskończoność", który za jednym kliknięciem umożliwi dostęp do „całego świata” przeróżnych treści. Otwarty system operacyjny Android dostarcza wspaniałych funkcjonalności dla smartphona i zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji z serwisu Android Market™. Timo Maassmann, Global Marketing Manager w Sony Ericsson, powiedział:

“Jest nam niezwykle miło, że możemy dostarczyć pełnię doświadczenia użytkownika smartphone Xperia™ nowym odbiorcom. Przekazujemy im urządzenie w pełni wyposażone w najnowsze funkcje, w bardzo atrakcyjnej cenie."
Obraz

Sony Ericsson Xperia™ X8 jest wprost stworzony do tego, aby cieszyć się multimediami. Trzycalowy wyświetlacz sprawi, że patrząc na niego dostrzeżesz wszystkie szczegóły, niezależnie od tego co będziesz na nim oglądać: grę z serwisu Android Market™, materiały wyszukiwane w sieci czy może najnowszy filmik z portalu YouTube™. Będziesz mógł odkrywać i pobierać piosenki z serwisu PlayNow™, a następnie słuchać całych swoich zasobów muzycznych przez słuchawki, które mają wejście typu jack 3,5 mm. W przypływie większej kreatywności będziesz mógł posłużyć się aparatem fotograficznym o rozdzielczości 3.2 MPix i funkcją nagrywania filmów video.

Sony Ericsson Xperia™ X8 - kluczowe funkcje

  • Interfejs oparty na ikonach w czterech rogach ekranu, ułatwiający obsługę telefonu jedną ręką oraz dostęp do aplikacji za jednym dotknięciem
  • Będziesz mógł dostosować cztery rogi ekranu do swoich ulubionych aplikacji i dodawać widżety do ekranów głównych
  • Będziesz mógł cieszyć się grami, materiałami video, Internetem i wieloma innymi funkcjami na ekranie o przekątnej 3 cali
  • Funkcja Timescape™ gromadzi wszystkie Twoje powiadomienia w jednym miejscu
  • Android Market™ – tysiące aplikacji, abyś nigdy się nie nudził
  • Aparat fotograficzny o rozdzielczości 3.2 MPix – będziesz mógł robić zdjęcia i od razu zamieszczać je na portalu Facebook™
Źródło artykułu: WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Korzystasz ze Spotify? Uważaj na te wiadomości
Korzystasz ze Spotify? Uważaj na te wiadomości
Zapomniałeś hasła do mObywatela? Oto prosty sposób, aby odzyskać dostęp do aplikacji
Zapomniałeś hasła do mObywatela? Oto prosty sposób, aby odzyskać dostęp do aplikacji
Jak będzie działało AI w iOS 18? Wyciekły plany Apple
Jak będzie działało AI w iOS 18? Wyciekły plany Apple
Edytowanie wysłanych SMS-ów? Testy nowej funkcji na Androidzie
Edytowanie wysłanych SMS-ów? Testy nowej funkcji na Androidzie
Czy można używać telefonu podczas burzy? Wyjaśniamy
Czy można używać telefonu podczas burzy? Wyjaśniamy
Jak ukryć swój numer? Prosty poradnik jak ustawić numer prywatny
Jak ukryć swój numer? Prosty poradnik jak ustawić numer prywatny
Premiera Sony Xperia 1 VI już wkrótce. Smartfon zaskoczy aparatem?
Premiera Sony Xperia 1 VI już wkrótce. Smartfon zaskoczy aparatem?
iPhone ze wsparciem AI? Apple blisko zawarcia umowy z OpenAI
iPhone ze wsparciem AI? Apple blisko zawarcia umowy z OpenAI
Tinder ma kłopoty? Młodsi użytkownicy wybierają inną aplikację
Tinder ma kłopoty? Młodsi użytkownicy wybierają inną aplikację
Microsoft uruchomi sklep z grami mobilnymi. Zagrozi Google Play i App Store?
Microsoft uruchomi sklep z grami mobilnymi. Zagrozi Google Play i App Store?
Przetestowali nowy procesor Apple. Oto wyniki wydajności Silicon M4
Przetestowali nowy procesor Apple. Oto wyniki wydajności Silicon M4
Nadchodzi oficjalna premiera serii Realme 12 5G. Ceny poznaliśmy już dziś
Nadchodzi oficjalna premiera serii Realme 12 5G. Ceny poznaliśmy już dziś