Sony ma nową ładowarkę zewnętrzną do smartfonów

Sony ma nową ładowarkę zewnętrzną do smartfonów
26.09.2012 12:00
Ładowarka Sony (fot. engadget.com)
Ładowarka Sony (fot. engadget.com)
Tomasz Nowak
Tomasz Nowak

Obecne smartfony mają jedną wspólną wadę - baterię, która nie pozwala na długi czas pracy. Dlatego też powstają akcesoria takie jak zewnętrzna ładowarka Sony.

Ogniwa będą oferowane w pojemnościach od 3500 mAh do 7000 mAh. Oprócz ładnego wyglądu cechować je będą dość kompaktowe rozmiary. Waga 198 g i wymiary 130,6 mm na 12,9 mm nie przekraczają zbytnio rozmiarów zwykłego smartfona. Oznacza to, że taka bateria bez problemu zmieści się w kieszeni.

Według Sony ogniwo to będzie można naładować do 500 razy. Smartfon naładuje się w 1,5 godziny. Czas jest dość imponujący, biorąc pod uwagę mobilne warunki. Japoński producent przygotowuje także coś dla tych, którzy nie chcą nosić ze sobą urządzenia wielkością nieróżniącego się od smartfona.

Są to ogniwa w kształcie pendrive'a. Małe i poręczne, o pojemności 2000 mAh. Obydwa typy akumulatorów będą dostępne już tej jesieni. Ceny nie są najgorsze - od 30 dol. (ok. 97 zł) do 90 dol. (ok 293 zł).

Osobiście, zamiast kupować dodatkowe baterie, z chęcią zobaczyłbym powiększoną baterię w smartfonie. Wiadomo, że urządzenie nie będzie już tak cienkie, jednak drobna różnica nikomu krzywdy nie zrobi. A dłuższy czas działania baterii z pewnością będzie znaczącym atutem. Szkoda tylko, że mało który producent podziela moją opinię.

Źródło: Engadget

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)