Sony Mobile Polska: Xperia Z2 w Polsce bez opóźnień

Sony Mobile Polska: Xperia Z2 w Polsce bez opóźnień
Mateusz Żołyniak

10.04.2014 10:53, aktual.: 10.04.2014 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spore zamieszanie wywołują ostatnio doniesienia o opóźnieniach we wprowadzaniu Xperii Z2 na rynek. Postanowiłem więc sprawdzić, jak sytuacja będzie wyglądać w Polsce.

Parę dni temu oddział Sony w Hongkongu poinformował, że start sprzedaży Xperii Z2 na tamtejszym rynku został przesunięty na czerwiec. Powodem tego są problemy z dostawą niektórych części. Opóźnień spodziewa się również brytyjski oddział Sony Mobile Communications, który ma wprowadzić nowego flagowca w maju. Mówi się też o późnym (w czerwcu) wejściu komórki do ofert amerykańskich operatorów.

Pojawiły się głosy, że problemy z dostępnością Xperii Z2 mogą dotyczyć także polskiego rynku. Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing w Sony Mobile Comunications Polska, zaprzeczyła tym spekulacjom. Nowy flagowiec japońskiej firmy - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - trafi do Polski w kwietniu.

Agnieszka Jaśkiewicz:

W Polsce rozpoczniemy sprzedaż oraz realizacje zamówień z przedsprzedaży dla Sony Xperia Z2 zgodnie z obietnicą, czyli w kwietniu.

Agnieszka Jaśkiewicz nie podała żadnych dat, ponieważ zależą one od poszczególnych partnerów. Z naszych informacji - o czym wspominałem już wczoraj - wynika, że Xperia Z2 do pierwszych polskich sklepów może trafić w przyszłym tygodniu. Wtedy też ma ruszyć realizacja przedsprzedażowych ofert, w tym zestawów z opaską SmartBand z RTV Euro AGD.

Potwierdzeniem tego jest również wejście modelu Z2 do oferty sieci T-Mobile. Od dzisiaj rusza przedsprzedaż topowego smartfona Japończyków (będzie trwać do wyczerpania zapasów). Osoby, które skorzystają z tej oferty, mogą liczyć na prezent w postaci inteligentnego zegarka Sony Smartwatch 2. Tanio nie będzie: Xperia Z2 za 1 zł będzie dostępna w taryfie 249,99 zł.

Patrząc na opóźnienia na wielu ważnych rynkach, nie pozostaje nam nic innego jak tylko cieszyć się, że Sony Mobile Communications Polska dotrzyma słowa i nie będzie problemów z dostępnością Xperii Z2.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)