PlayLink - smartfon zaawansowanym kontrolerem do PlayStation 4

PlayLink - smartfon zaawansowanym kontrolerem do PlayStation 4

PlayLink - smartfon zaawansowanym kontrolerem do PlayStation 4
Miron Nurski
13.06.2017 15:23, aktualizacja: 13.06.2017 17:30

PlayLink to nowa platforma, której powstanie ucieszy posiadaczy konsoli PlayStation 4. Nadchodzi nowy rodzaj gier, w których wykorzystasz smartfony i tablety.

Gry PlayLink będą mogły wykorzystać niemal wszystkie podzespoły smartfonów

W zależności od gry, sterowanie odbywać będzie się za pomocą wirtualnych przycisków, przesuwania palca po ekranie czy obracania urządzenia w dłoniach. Możliwe będzie także robienie zdjęć za pomocą wbudowanych aparatów czy wykorzystanie mikrofonu w grach typu karaoke. Możliwości są nieograniczone.

PlayLink | E3 2017 Reveal | PS4

Na start Sony przygotowało kilka prostych tytułów. M.in.:

  • \Knowledge is Power\ - quiz;
  • \Frantics\ - zestaw zręcznościowych minigier;
  • \SingStar Celebration\ - karaoke.

Jedna z zapowiedzianych gier zapowiada się szczególnie interesująco.

"Hidden Agenda" to gra twórców "Until Down", która wykorzysta możliwości PlayLink

"Hidden Agenda" to interaktywny kryminał, w którym - podobnie jak w "Until Down", "Heavy Rain" czy "Beyond: Dwie Dusze" - gracz dokonuje wyborów wpływających na rozwój akcji. Bohaterami gry będą policjantka oraz prokurator polujący na seryjnego mordercę, a sieć możliwości ma prowadzić do diametralnie różnych zakończeń.

PlayLink - Introducing Hidden Agenda - PS4 Video | E3 2017

Dzięki PlayLink w "Hidden Agendę" grać będzie mogło jednocześnie nawet pięciu graczy; każdy z nich będzie używał własnego telefonu lub tabletu na głosowania na kolejne wybory.

Pomysł ten bardzo mi się podoba. "Heavy Rain" to jedna z moich ulubionych gier jakie kiedykolwiek powstały, a i przy "Until Down" bawiłem się świetnie. Przy odpowiednio skonstruowanej historii granie w kilka osób faktycznie może wnieść tego typu rozgrywkę na nowy poziom. Przed głosowaniem każdą decyzję będzie można przedyskutować z ekipą, co - biorąc pod uwagę, że gra ma stawiać przed graczami trudne dylematy moralne - może być ciekawym doświadczeniem.

PlayLink w wersji na iOS i Androida zadebiutuje już 4 lipca

Bardzo dobrze, że Sony nie zamknęło nowej platformy tylko na własne telefony. Wykluczenie z zabawy użytkowników smartfonów innych marek mijałoby się zresztą z celem, bo chodzi przecież o to, by do gry dołączyć mógł każdy. Przynajmniej dopóki nie używa mobilnego Windowsa.

Pierwsze gry wspierające PlayLink będą bezpłatne i zadebiutują już 4 lipca. Pobrać je będą mogli abonenci PlayStation Plus. "Hidden Agenda" trafi do graczy nieco później, ale - według zapowiedzi - jeszcze w tym roku.

To naprawdę świetna sprawa

PlayStation 4 to konsola wieloosobowa i teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć kilka padów i grać w wybrane tytuły w kilka osób jednocześnie. W praktyce jednak mało kto ma więcej niż dwa pady, więc wspólne granie zazwyczaj wygląda tak, że dwóch gra, a reszta patrzy.

Wykorzystanie smartfonów i tabletów to świetny sposób, by zaangażować w zabawę więcej osób. Poza tym telefony dzięki wbudowanym sensorom są o wiele bardziej zaawansowane od tradycyjnych kontrolerów, więc odpowiednio wykorzystane mogą zapewnić nowy poziom interakcji.

PlayLink - Shu Plays That’s You! - PS4 Video | E3 2017

Mam nadzieję, że nowa platforma - zgodnie z zapowiedziami - będzie się dynamicznie rozwijać, a biblioteka kompatybilnych gier szybko się rozrośnie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)