Sony przyznaje się do wady produkcyjnej w Xperii S

Sony przyznaje się do wady produkcyjnej w Xperii S

Sony Xperia S #2
Sony Xperia S #2
Tomasz Nowak
04.04.2012 08:00, aktualizacja: 04.04.2012 10:00

Sony Xperia S od czasu premiery wzbudzała spore zainteresowanie. Niestety, pojawiało się coraz więcej głosów o wadliwych modelach. Sony przyznało się do błędu i przeprasza.

Część użytkowników Xperii S skarżyła się na żółtą poświatę na ekranie. Niezadowolonych było tyle, że Sony postanowiło zabrać głos w tej sprawie. Jak się okazało, część smartfonów ma wadę produkcyjną.

Producent tłumaczył, że usterka ujawnia się tylko w określonych warunkach – jeśli wyświetlacz narażony był na temperatury powyżej 40 stopni Celsjusza. Firma zaznaczyła także, że tylko niewielka część smartfonów jest narażona na tę wadę.

Jeśli Wasza Xperia S jest jedną z tych wadliwych, nie musicie się martwić. Sony zapowiedziało, że wymieni za darmo każdy trefny model. Wystarczy zgłosić się do najbliższego autoryzowanego serwisu i odebrać nowy telefon.

Sony dotarło do przyczyny usterki i ją wyeliminowało. Oznacza to, że aktualnie produkowane modele będą jej pozbawione. Jedynie początkowa seria (i to ograniczona liczba egzemplarzy) może być na nią narażona.

Moim zdaniem Sony nie miało innego wyjścia i musiało tak postąpić. Niemniej jednak cieszy mnie to, że producent potrafi przyznać się do błędu, przeprosić i wymienić wadliwe modele. Nie zawsze jest to takie oczywiste...

Źródło: The Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)