Sony szykuje kolejną zmianę nazewnictwa Xperii? Tym razem miałoby to sens

Sony szykuje kolejną zmianę nazewnictwa Xperii? Tym razem miałoby to sens

Wizualizacja kolejnego flagowca Sony
Wizualizacja kolejnego flagowca Sony
Źródło zdjęć: © twitter.com/OnLeaks / mysmartprice.com
Miron Nurski
14.02.2019 11:27, aktualizacja: 14.02.2019 12:28

Możliwe, że Xperia XZ4 nigdy nie trafi na rynek. A przynajmniej nie pod taką nazwą.

Xperia 10 zamiast Xperii XA3?

Ishan Agarwal, który ma już na koncie trochę sprawdzonych przecieków, twierdzi, że Sony szykuje kolejną zmianę nazewnictwa swoich smartfonów.

Nadchodzące modele ze średniej półki, znane dotychczas jako Xperia XA3 oraz XA3 Plus, miałyby trafić na rynek jako Xperia 10 oraz Xperia 10 Plus.

Xperia 10 i 10 Plus
Xperia 10 i 10 Plus© winfuture.com

Podobny los może czekać flagową Xperię XZ4

Na razie przeciek dotyczy jedynie tańszych modeli, ale spekuluje się, że odświeżenie nomenklatury może objąć także segment premium. Xperia XZ4 także może dołączyć do linii 10 (Xperia 10Z? Xperia 10 Premium?).

Tym razem nie byłoby to pozbawione sensu, bo Xperie czekają duże zmiany

Sony w 2016 roku wprowadziło na rynek nową serię X. Tym samym bezpośrednim następcą Xperii Z5 została Xperia XZ. Ta doczekała się już kolejnych generacji w postaci Xperii XZ1, XZ2 oraz XZ3.

W tym ruchu ciężko było się doszukać logiki. Rodzina X miała być nowym rozdaniem, ale nie była. Sony wciąż trzymało się ścieżki wyznaczonej przez "zetki", zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym (dopiero Xperia XZ2 wprowadziła odmienione wzornictwo). No i - umówmy się - trzyznakowe oznaczenie złożone z dwóch przypadkowych liter i cyfry bardziej przypomina nazwę kodową niż rynkową.

Tak ma wyglądać kolejny flagowiec Sony
Tak ma wyglądać kolejny flagowiec Sony© twitter.com/OnLeaks / mysmartprice.com

Kolejny flagowiec ma być jednak sporym powiewem świeżości. Przecieki wskazują na nowy wygląd, potrójny aparat oraz - co najważniejsze - ekran CinemaWide o kinowych proporcjach 21:9. Ten będzie prawdopodobnie lokomotywą marketingową tegorocznej serii. Odcięcie się od serii XZ i budowanie nowej marki jest więc uzasadnione.

No i nowy flagowiec będzie modelem jubileuszowym

Pierwsze Xperie ujrzały światło dzienne w 2009 roku, jeszcze za czasów Sony Ericssona i Windowsa Mobile, co oznacza, że seria wkrótce będzie obchodzić swoje 10. urodziny. Nazwa Xperia 10 nabiera więc sensu.

Apple przy takiej okazji również wprowadził zmiany w swoim nazewnictwie. Rok po premierze iPhone'a 7 pojawił się jubileuszowy iPhone X.

Co tak naprawdę szykuje Sony? Wszystko wyjaśni się już podczas targów MWC 2019, które startują 25 lutego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)