Sony wkrótce uruchomi PlayStation Suite dla Androida

Strona głównaSony wkrótce uruchomi PlayStation Suite dla Androida
27.01.2011 17:35
Sony wkrótce uruchomi PlayStation Suite dla Androida
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Podczas tajnej konferencji Sony w Tokio, gdzie zaprezentowano m.in. telefon Xperia Play, pojawiły się również informacje o całkiem nowej platformie dla Androidów - PlayStation Suite - która sprawi, że smartfony z systemem Google'a będą jeszcze bardziej przystosowane do grania. Dlaczego?

Generalnym założeniem Sony przy tworzeniu PlayStation Suite było głębsze zintegrowanie rynku smartfonów z konsolami. Jak pisze producent: "Dzięki tej niezwykłej inicjatywie, po raz pierwszy w historii użytkownicy mobilnych systemów operacyjnych będą mieli możliwość cieszyć się jakością gier PlayStation".

Początkowo PlayStation Suite będzie umożliwiał uruchamianie klasycznych już gier z PS One bezpośrednio na komórce czy tablecie z Androidem. Będzie się to odbywać przy wykorzystaniu odpowiedniego emulatora. Następnie Sony planuje połączyć właścicieli Androidów z popularną platformą PlayStation Network, gdzie będzie można między innymi zapisywać swoje osiągnięcia w grach.

Docelowo planowane jest uruchomienie PlayStation Store, do którego posiadacze urządzeń z Androidem również będą mieli dostęp. Z tego miejsca będzie można pobierać całkiem nowe gry na urządzenia, sygnowane marką PlayStation.

"Wszystkie działania, które są podejmowane przez Sony Computer Entertaiment mają na celu dostarczenie najwyższej jakości rozrywki PlayStation do jak najszerszej grupy użytkowników" czytamy w komunikacie prasowym Sony.

Jeśli zaś chodzi o szczegóły, to platformę PlayStation Suite będzie można uruchomić na urządzeniach z Androidem 2.3 Gingerbread lub wyższych. PSS ma ruszyć jeszcze w tym roku, a tytuły gier z PS One, które zostaną udostępnione w PlayStation Store zostaną niebawem ogłoszone.

Wraz z ogłoszeniem przez Sony uruchomieniem rewolucyjnego pakietu narzędzi do grania dla Androida, iOS zyskał ogromną konkurencję. Przypomnijmy, że całkiem niedawno światło dzienne ujrzał układ Nvidia Tegra 2, a chwilę potem ogłoszono prace nad Tegra Zone. Dodajmy do tego wszystkiego prace nad silnikiem graficznym Unreal Engine 3 oraz Unigine i zyskujemy bardzo dobry zestaw do grania. Jak zdąży Google popracować jeszcze nad stabilnością swojego systemu, to niebawem będziemy świadkami zdecydowanego zdeklasowania wszystkich potencjalnych konkurentów Androida.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)