Sony wycofuje się z MWC przez koronawirusa. To kolejny duży producent

Sony wycofuje się z MWC przez koronawirusa. To kolejny duży producent10.02.2020 09:11
Sony wycofuje się z MWC przez koronawirusa. To kolejny duży producent
Bolesław Breczko

Firma Sony wycofała się z udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie. To kolejny duży producent smartfonów, który zdecydował się na ten krok. Wcześniej z udziału zrezygnował koreański LG.

Sony dołącza do LG i Amazona i rezygnuje z udziału w największym wydarzeniu w roku w branży mobilnej, czyli targów MWC w Barcelonie. Dla wielu producentów smartfonów to kluczowe wydarzenie w roku, na którym prezentowane są flagowe modele i line-upy smartfonów na nadchodzący rok.

W komunikacie przesłanym mediom Sony informuje, że decyzja ma związek z koronawirusem i zwiększonym ryzykiem zakażenia, jakim jest impreza typu MWC.

"Sony ściśle monitoruje rozwój sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, który Światowa Organizacja Zdrowia uznała 30 stycznia 2020 r. za globalne zagrożenie.Ponieważ przywiązujemy najwyższą wagę do bezpieczeństwa naszych klientów, partnerów, mediów i pracowników, podjęliśmy trudną decyzję o wycofaniu się z udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie w Hiszpanii."

W zeszłym tygodniu z tego samego powodu z udziału w MWC zrezygnowało południowokoreańskie LG, a wczoraj o rezygnacji poinformował Amazon.

Zapytaliśmy polskie oddziały największych producentów smartfonów o ich udział w MWC 2020. Otrzymaliśmy informacje, że Huawei, Samsung, Motorola (Lenovo), Oppo oraz Xiaomi na razie nie rezygnują z Barcelony, ale stale obserwują zagrożenie, jakie stanowi chiński koronawirus.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)