Sony Xperia ST26i - wiemy o nim więcej

Sony Xperia ST26i - wiemy o nim więcej

Xperia ST26i (fot. IT168.com)
Xperia ST26i (fot. IT168.com)
Tomasz Nowak
29.05.2012 10:00, aktualizacja: 29.05.2012 12:00

Często na łamach Komórkomanii przedstawiamy wyniki benchmarków. Dla jednych są one miarą wydajności smartfona, dla innych poglądowymi danymi mówiącymi o tym, czego można się spodziewać po nadchodzącym urządzeniu. Dzięki benchmarkowi wiadomo nieco więcej o nowym smartfonie Sony.

Sony ST26i był do niedawna wielką niewiadomą. Dzięki GL Benchmark mogliśmy jednak poznać jego wnętrze. Co z niego wynika? Wygląda na to, że Sony postanowiło wyprodukować low-endowego smartfona z Androidem 4.0.

Dowodem na to może być zastosowany procesor – Qualcomm MSM7627A o taktowaniu 800 MHz. Procesorem graficznym będzie Adreno 200. To dość stary układ, ale dzięki temu tani. Skoro Sony chciało zmniejszyć koszty produkcji, niedziwne, że go wybrało. Może jest słaby w porównaniu z nowszymi procesorami, ale moim zdaniem poradzi sobie z Androidem 4.0.

Oprócz tego w low-endzie Sony znajduje się 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Całkiem nieźle jak na budżetowy telefon. Przede wszystkim cieszy mnie to, że już na starcie będzie Android 4.0. To naprawdę dobry system (chociaż, jak każdy, ma też wady). Dzięki temu osoby, które nie chcą wydawać fortuny na telefon, będą mogły korzystać z zalet Ice Cream Sandwich, a do tego dostaną sporej wielkości ekran (co jest rzadkością w tanich modelach).

Budżetowe smartfony są potrzebne. Oczywiście część użytkowników zrazi się szybko tym, że nie wszystko na takim telefonie działa płynnie. Ci, którzy są rozsądni i wiedzą, czego można się spodziewać, będą zadowoleni.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)