Aktualizacja do Androida 5.1 dla telefonów Sony ruszy w lipcu. Również dla starszych modeli

Aktualizacja do Androida 5.1 dla telefonów Sony ruszy w lipcu. Również dla starszych modeli
Konrad Błaszak

04.06.2015 16:01, aktual.: 04.06.2015 18:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fani Sony, którzy niecierpliwie czekali na Androida 5.0 Lollipopa nie mogą zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Nie dość, że aktualizacja pojawiła się dość późno to na początku miała ją dostać tylko seria Z. Dzisiaj Japończycy ogłosili, że mają niespodziankę dla posiadaczy słabszych smartfonów.

Sony w ostatnim czasie pokazało kilka ciekawych urządzeń. Na targach MWC została zaprezentowana Xperia M4 Aqua, a wraz z nią Z4 Tablet. Potem pojawiły się jeszcze dwa smartfony przeznaczone na rynki azjatyckie: C4 oraz A4. Ostatnim smartfonem jest Xperia Z4, która pojawiła się na naszym rynku pod nazwą Z3+. Wszystkie te modele od samego początku pracują pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop.

Jeśli chodzi o starsze urządzenia to Japończycy na początku zapowiedzieli tę wersję systemu Google tylko dla topowej serii Z, ale po jakimś czasie potwierdzili, że użytkownicy T2 Ultra oraz C3 również dostaną lizaka. Zastanawiające było to czy inne urządzenia ze średniej półki także będą mogły liczyć na aktualizację. Dzisiaj już wiemy, że do tej listy dołączą dwie Xperie z serii M2 (wersja zwykła i Aqua), ale nie dostaną one systemu w wersji 5.0.

Japońska firma zapowiedziała, że od lipca użytkownicy zarówno flagowej serii Z, jak i T2 Ultra oraz C3 mogą spodziewać się Androida 5.1 Lollipop. Oczywiście to kiedy system trafi na nasze urządzenia zależy od regionu i operatora, ale jak system dla tych modeli zostanie wypuszczony Sony chce zaktualizować Xperie z serii M2 również do Androida 5.1. Nie wiadomo na razie co z użytkownikami Xperii T3 oraz tych z serii E.

Oczywiście jest to świetna wiadomość, ponieważ Sony nieco ociąga się z aktualizacjami swoich urządzeń. Posiadacze niewymienionych wyżej smartfonów ze średniej półki mogą czuć się nieco pominięci, ponieważ taka Xperia T3 jest równie mocna co M2, a na razie nie wiadomo czy dostanie Lollipopa. Na razie pozostaje nam czekać, ponieważ prawdopodobnie inne modele są w fazie testów i nadal ich aktualizacja jest rozpatrywana.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)