Sony Xperia Z Ultra jest śpiochem? Problemy z wybudzaniem smartfona [aktualizacja: oświadczenie Sony]

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia Z Ultra
Miron Nurski

29.08.2013 13:25, aktual.: 29.08.2013 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie jeszcze Xperię Z Ultra? Ten 6,4-calowy potwór miał swoją premierę w czerwcu, jednak jego dostępność w Polsce wciąż jest dość mocno ograniczona. Może to i lepiej, bo podobno sporo egzemplarzy na rynku ma dość poważną wadę.

Pamiętacie jeszcze Xperię Z Ultra? Ten 6,4-calowy potwór miał swoją premierę w czerwcu, jednak jego dostępność w Polsce wciąż jest dość mocno ograniczona. Może to i lepiej, bo podobno sporo egzemplarzy na rynku ma dość poważną wadę.

Zobacz aktualizację na końcu wpisu.

Wielu użytkowników phabletu donosi na forum XDA Developers o problemie z wybudzeniem ekranu za pomocą przycisku zasilania. Raz wyświetlacz nie podświetla się w ogóle, to znów wyświetla jedynie kolorowe paski i nie reaguje na dotyk. W ekstremalnych sytuacjach całkowite wybudzenie urządzenia wymaga kilkudziesięciu prób.

[solr id="komorkomania-pl-170738" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3473,sony-xperia-z-ultra-moze-okazac-sie-za-wielka-pierwsze-wrazenia" _mphoto="sony-xperia-z-ultra-1707-42f3932.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4300[/block]

Problem nazwany przez internautów DOA (Dead On Arrival) nie jest odosobniony, bo w serwisie YouTube pojawiło się już multum filmów ukazujących wadliwe działanie Xperii Z Ultra. Część z nich zebrali redaktorzy Xperia Blogu. Niektórzy użytkownicy utrzymują, że problem znika po wgraniu najnowszej wersji oprogramowania o oznaczeniu 14.1.B.0.475, jednak u pozostałych nawet to nie pomogło.

Można mieć jednak nadzieję, że kłopot ma podłoże software'owe i że Japończykom uda się z nim uporać i jak najszybciej wydać stosowną aktualizację. To jednak z oczywistych przyczyn może się przeciągnąć w przypadku urządzeń brandowanych przez operatorów.

[solr id="komorkomania-pl-172338" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3441,waszym-zdaniem-ponad-6-calowy-smartfon-czy-to-ma-sens-podsumowanie" _mphoto="sony-xperia-z-ultra-1723-70e3dde.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4301[/block]

Sony na razie nie zajęło w tej sprawie żadnego stanowiska, więc nie wiemy, czy wada zostanie usunięta do czasu, aż Xperia Z Ultra na dobre zagości w naszym kraju. Warto więc przed dokonaniem zakupu przyjrzeć się rozwojowi wydarzeń.

Na koniec kilka wspomnianych wcześniej filmów nagranych przez użytkowników.

Sony Xperia Z Ultra C6802 Defective Screen, DOA

Sony xperia z ultra Defect problem مشكلة و عيب و عيوب بهات

SONY ZU, Z ultra DOA 螢幕睡屏、黑屏、假死,喚不醒,僅有背光,無桌面畫面

Sony Xperia Z Ultra C6802 Defective Screen, DOA

Sony Xperia Z Ultra - Random Defective Blank Screen (DOA - Dead On Arrival)

Aktualizacja:

Na nasz wpis zareagował polski oddział Sony Polska. W oświadczeniu zaznaczono, że na większości rynków urządzenie nie jest jeszcze dostępne i nie ma pewności, czy na materiałach przedstawiających problem z wybudzeniem Z Ultra są egzemplarze konsumencie czy przedprodukcyjne prototypy. Sony zapewnia, że w żadnym z egzemplarzy, które trafiły do Polski, opisany wyżej błąd nie występuje, i poinformowało, że już niebawem wyśle do nas egzemplarz testowy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)