Sony porzuci szkło w Xperii Z4 i pójdzie drogą HTC?

Sony porzuci szkło w Xperii Z4 i pójdzie drogą HTC?

sony Xperia Z3
sony Xperia Z3
Źródło zdjęć: © Sony
Konrad Błaszak
17.04.2015 00:54, aktualizacja: 17.04.2015 03:13

O Xperii Z4 z licznych przecieków wiemy już całkiem sporo, ale jednocześnie Japończycy nie zdradzili oficjalnie jeszcze żadnych szczegółów nadchodzącego urządzenia. Według nowych informacji nowy flagowiec Sony może być zupełnie inny niż się spodziewamy.

Producenci podchodzą bardzo różnie do promowania swoich urządzeń, jeszcze przed ich premierą. Mimo tego, że w sieci pojawiło się już dziesiątki przecieków o LG G4 to koreańska firma sama podkręca zainteresowanie wypuszczając mniej lub bardziej bezpośrednie informacje o nadchodzącym flagowcu. Po przeciwnej stronie barykady jest Sony. Patrząc tylko na oficjalne informacje nie wiemy o Xperii Z4 kompletnie nic, a najnowsze przecieki stawiają poprzednie plotki pod dużym znakiem zapytania. Wszystko przez jedną wiadomość użytkownika @VikiLeaks:

Według tej informacji Sony zamierza zamontować w nadchodzącym flagowcu czytnik linii papilarnych. Co ciekawe ma on się znaleźć w przycisku włączania urządzenia, co byłoby bardzo rozsądnym rozwiązaniem, ale jednocześnie dość trudnym do wprowadzenia. Na głównym zdjęciu widzicie ten guzik w Xperii i jest on dość mały. Według przecieku Japończycy zmienią jego wygląd, ale ciężko powiedzieć jak bardzo będą musieli go powiększyć lub rozciągnąć.

Kolejną zmianą jaka ma się pojawić we flagowej serii Z ma być wykonanie. Teraz Japończycy stawiają na metalową ramkę oraz szklany tył, a Xperia Z4 w całości ma być wykonana z aluminium. Byłaby to ogromna zmiana i jeśli okazałaby się prawdą to niemal wszystkie poprzednie wycieki zdjęć byłyby nieprawdziwe. Trzeba przyznać, że Japończycy bardzo by zaryzykowali stawiająć na rozwiązanie znane z HTC. Ciężko jednoznacznie ocenić czy byłaby to dobra decyzja, ponieważ w sieci nie pojawiły się nawet pierwsze fotografie takiej wersji Z4.

Ostatnią z nowych informacji jest to, że nowego flagowca zobaczymy dopiero we wrześniu, prawdopodobnie na targach IFA w Berlinie. Wcześniej możemy zobaczyć jeszcze Xperie Z3 Neo, która będzie odświeżonym modelem ze Snapdragonem 810 oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Jeśli wszystkie przecieki z ostatnich dni się potwierdzą to oprócz tych dwóch modeli pod koniec roku możemy zobaczyć już Xperię Z5, która ma zupełnie zrezygnować z wyglądu Omni-Balance.

Źródło: @VikiLeaks via phonearena.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)