Xperia Z5 Compact Premium to mały flagowiec, ale mocniejszy od wersji z ekranem 4K?

Xperia Z5 Compact Premium to mały flagowiec, ale mocniejszy od wersji z ekranem 4K?
06.09.2015 12:31
Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 Compact
Źródło zdjęć: © Sony
Konrad Błaszak
Konrad Błaszak

Sony na targach IFA zaprezentowało, aż 3 nowe smartfony, ale niedługo swojej premiery może doczekać się jeszcze ciekawszy model - Xperia Z5 Compact Premium.

Jeśli zobaczyliście nazwę nachodzącej nowości i myślicie, że się pomyliłem, to muszę Was rozczarować. Według informacji z cnBeta, na rynku japońskim, a dokładniej w sieci NTT DoCoMo pojawi się jeszcze jeden smartfon Sony o nazwie Xperia Z5 Compact Premium.

Ta Xperia ma być lepszą wersją modelu Z5 Compact. Zmiany jakie w niej zajdą w stosunku do bazowego modelu będą prawdopodobnie cztery. Zamiast ekranu HD, Z5 Compact Premium zostanie wyposażona w wyświetlacz FullHD (1920 x 1080 pikseli), a pamięć RAM zostanie zwiększona z 2 GB do 4 GB (to więcej niż w Xperii Z5 Premium). Poza tym bateria ma zwiększyć swoją pojemność o 200 mAh i będzie mieć 2900 mAh, a minimalnej zmianie ulegną także wymiary, które mają wynosić 130 x 65 x 8,9 mm (Z5C - 127 x 65 x 8,9 mm). Grafika promocyjna sugeruje także, że może to być jedynie specjalna wersja Hatsune Miku (wirtualna gwiazdka muzyki w Japonii), co jest prawdopodobne, ponieważ Sony już kiedyś oferowało unikatowy telefon z tą postacią.

Sony Xperia Z5 Compact Premium
Źródło zdjęć: © cnbeta.com
Sony Xperia Z5 Compact Premium

Oczywiście możliwe, że to tylko plotki i taki telefon nie powstanie, ale ma on bardzo duże szanse na to, żeby ujrzeć światło dzienne, ponieważ Sony już nie raz pokazywało lepsze wersje smartfonów na konkretne rynki jak chociażby Xperia Z4v.

Polska cena słabszej Xperii Z5 Compact wynosi 2599 złotych. Moim zdaniem jest ona mocno przesadzona i - mimo, że ten model bardzo mi się spodobał - nie zdecydowałbym się na zakup tej Xperii za tak wysoką kwotę. Sprawa wyglądałaby inaczej, gdyby do naszego kraju w takiej cenie trafił model o specyfikacji Z5 Compact Premium, bo byłoby to jedno z najmocniejszych urządzeń na rynku.

Polityka Sony jest w ostatnich miesiącach bardzo niejasna i ten model jest tego świetnym potwierdzeniem. Jeśli faktycznie trafi na rynek, fani supermocnych małych flagowców będą musieli udać się do Japonii. Co więcej, właściciele Xperii Z5 Premium ze smutkiem spojrzą na mniejszego brata, który będzie miał więcej mocy niż topowy smartfon. Dziwne to posunięcie Sony, ale chyba nie znam nikogo, kto w pełni zrozumiałby ostatnie miesiące w wykonaniu Japończyków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)