Sopot w wydaniu Insta. Co najchętniej fotografują turyści i influencerzy?

Co fotografować w Sopocie?
Co fotografować w Sopocie?
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Krzysztof Nahlik

23.02.2023 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sopot to nie tylko wakacyjny kurort na skalę europejską, ale także jedno z najchętniej fotografowanych miejsc w naszym kraju. I nic w tym dziwnego – na jego mapie nie brakuje bowiem niezwykle ciekawych, fotogenicznych lokalizacji, przy których każdy może zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i natychmiast pochwalić się nim w mediach społecznościowych. Jakby tego było mało, Sopot możemy odwiedzić przez okrągły rok i spędzić tu naprawdę przyjemny czas, odpoczywając od codzienności i ciesząc się nadmorskimi krajobrazami, które fantastycznie prezentują się zarówno w lecie, jak i w zimie.

Sopockie molo – wizytówka i najbardziej znana atrakcja Sopotu

Sopot słynie z długich, piaszczystych plaż, szumu morza i malowniczego molo. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na mapie Trójmiasta i obowiązkowy przystanek podczas zwiedzania Sopotu. Molo w Sopocie jest najdłuższym tego typu obiektem nad Morzem Bałtyckim – jego długość wynosi ok. 0,5 km, z czego niemal połowa wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej.

Sopockie molo to także jedno z najchętniej fotografowanych miejsc w całym mieście. To właśnie tu wykonamy wiele atrakcyjnych zdjęć, które będą świetnie nadawały się do opublikowania w mediach społecznościowych. Na molo możemy zrobić zarówno selfie, jak i fotografować malownicze morskie krajobrazy, przepływające w oddali statki i leniwie krążące nad brzegiem morza mewy.

Nie każdy turysta wie, że sopockie molo składa się z dwóch części, a pomost stanowi zaledwie jedną z nich. Część lądowa, tzw. Skwer Kuracyjny obejmuje teren o powierzchni ok. 20 tys. m2, na którym znajduje się m. in. zabytkowa fontanna, latarnia morska z punktem widokowym, muszla koncertowa, a także liczne, malowniczo otoczone zielenią punkty gastronomiczne. To kolejne, często wybierane przez fotografów miejsce, w którym można uchwycić ulotny klimat Sopotu.

Słynny Monciak, czyli najbardziej znany nadmorski deptak w Polsce

Zakopane ma swoje Krupówki, Łódź ulicę Piotrkowską, a Sopot szczyci się Monciakiem. Jest to najbardziej znany, trójmiejski deptak, który tętni życiem właściwie przez cały rok! Monciak rozciąga się na ul. Bohaterów Monte Cassino i łączy ze sobą dwie największe atrakcje miasta – molo i Operę Leśną. Jest to fantastyczne miejsce do wykonania pamiątkowych zdjęć, w którym w pełni da się wyczuć turystyczną atmosferę Sopotu. Pełno tu lokali gastronomicznych, kawiarni, pubów, dyskotek i sklepików z pamiątkami. Jest gwarno i tłoczno, zwłaszcza w gorącym sezonie turystycznym.

Przy Monciaku znajduje się jeszcze jedna, instagramowa atrakcja Sopotu, a mianowicie słynny Krzywy Domek. Nie sposób go przegapić, gdyż wzrok każdego turysty od razu przyciąga jego futurystyczna fasada, której zakrzywionym liniom budynek zawdzięcza swoją charakterystyczną nazwę. Krzywy Domek znajduje się przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53 i jest obecnie jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek miasta. W jego wnętrzach kryją się biura, sklepy, bary, salon urody oraz salon gier. Wieczorami odbywają się tu natomiast imprezy i wydarzenia kulturalne.

Sopocka Opera Leśna nie tylko dla miłośników muzyki rozrywkowej!

Spacerując Monciakiem, mamy szansę dotrzeć do kolejnej, bardzo często uwiecznianej na zdjęciach atrakcji polskiego Monte Carlo. Jest nią słynna Opera Leśna, w której odbywają się liczne festiwale muzyczne i imprezy rozrywkowe. Historia Opery Leśnej jest bardzo długa, bo rozpoczyna się już na początku XX w. i trwa po dziś dzień. Jest to leśny amfiteatr w powierzchni ok. 4 ha, który mieści się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w zielonej, bardzo malowniczej okolicy.

Co fotografować w Sopocie?
Co fotografować w Sopocie?© Licencjodawca | Pawel Kazmierczak

Sopocka Opera Leśna kojarzy się głównie z odbywającym się w niej co roku festiwalem muzycznym, który przyciąga licznych artystów i fanów muzyki rozrywkowej. Na jej scenie odbywają się jednak nie tylko koncerty muzyczne, ale także popularne pokazy mody i inne imprezy o charakterze kulturalno-rozrywkowym. Jest to jedno z tych miejsc, które powinien odwiedzić każdy miłośnik muzyki chociażby po to, aby na jej obszernej scenie zrobić sobie kilka zdjęć i choć przez chwilę poczuć się, jak prawdziwa gwiazda.

Pobyt w Trójmieście z pewnością zaliczymy natomiast do udanych, jeśli zatrzymamy się na nocleg w odpowiednim obiekcie turystycznym, których nie brakuje na mapie miejscowości Sopot – apartamenty w Nocowanie.pl okażą się świetnym wyborem dla każdego, wymagającego turysty, który zwraca uwagę na swoje otoczenie. Zdjęcia wykonane w ich nowoczesnych, ze smakiem urządzonych wnętrzach dodatkowo wzbogacą bowiem wirtualny album zawierający fotografie z Sopotu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)