Specjalny zespół Samsunga zajmie się wyświetlaczami w urządzeniach Apple'a

Specjalny zespół Samsunga zajmie się wyświetlaczami w urządzeniach Apple'a
Kamil Zawiślak

16.04.2015 08:45, aktual.: 16.04.2015 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung i Apple to z pozoru zwaśnione firmy, ale w gruncie rzeczy ściśle ze sobą współpracują. Dowiedzieliśmy się, że Koreańczycy wydelegowali specjalny zespół, który będzie pracować nad wyświetlaczami dla urządzeń z Cupertino.

Mimo że Koreańczycy z Amerykanami konkurują na wielu płaszczyznach, m.in. takich jak smartfony, tablety czy od niedawna inteligentne zegarki, to Samsung tworzy sporo elektroniki dla Apple'a. Są to głównie kości pamięci i procesory, ale także ekrany.

Według Bloomberga pierwszego kwietnia został stworzony specjalny zespół składający się z 200 pracowników Samsunga. Ekipa ma zajmować się rozwijaniem wyświetlaczy iPadów i MacBooków.

Co ciekawe, członkowie świeżo utworzonego zespołu nie mogą rozmawiać z innymi pracownikami Samsunga na temat swojej pracy, ponieważ są to poufne dane.

Ciężko powiedzieć czy mówimy o ociepleniu stosunków między tymi dwoma gigantami, ale dawno nie słyszeliśmy np. o pozwach sądowych. Marketing z kolei rządzi się swoimi prawami i pstryczek w nos w reklamie czy podczas prezentacji nie jest niczym nadzwyczajnym. Obecnie Apple jest największym zewnętrznym klientem Koreańczyków.

Źródło: Bloomberg via PhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)