Speedtest.net Mobile ? sprawdź prędkość łącza internetowego na iPhonie

Speedtest.net Mobile ? sprawdź prędkość łącza internetowego na iPhonie
Zbigniew Kowal

15.09.2010 06:38, aktual.: 15.09.2010 08:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W jaki sposób sprawdzić szybkość naszego łącza internetowego? Najszybciej będzie, jeśli jednym stuknięciem palca uruchomicie aplikację Speedtest.net Mobile. Całość trwa krócej niż wpisanie adresu internetowego w oknie wyszukiwarki!

Uwielbiam tego typu aplikacje. Bardzo proste, dobrze zrobione i darmowe. Taki właśnie jest Speedtest.net Mobile grupy Ookla. Aplikacja pozwala w ciągu kilku sekund zmierzyć prędkość naszego łącza internetowego.

Program poinformuje nas o jakości połączenia, podając latencję pakietów (Ping) oraz dwie wartości dotyczące szybkości pobierania i wysyłania paczek danych na serwer. Co ciekawe, docelowy serwer z którym będziemy się komunikować, wybieramy sami.

W ostatnim czasie aplikacja przeszła gruntowną przemianę spowodowaną implementacją Retina Display. Interfejs i wykresy prezentują się teraz bardzo okazale. To najładniejsza aplikacja do testowania szybkości łącza, jaką kiedykolwiek widziałem w App Store.

Ciekawostką jest ukryty ?easter egg?,  który odnajdziecie za główna tablicą z licznikiem. Całkiem fajne i humorystyczne rozwiązanie z kotkiem w roli głównej. Polecam sprawdzić. Jedynym minusem tej darmowej aplikacji są reklamy, które nieco szpecą ogólny wygląd programu.

Źródło: App Advice

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)