Spirit of Wandering - przegląd gry [wideo]

Strona głównaSpirit of Wandering - przegląd gry [wideo]
19.05.2012 15:54
Spirit of Wandering
Spirit of Wandering
Tomasz Słowik
Tomasz Słowik

Spirit of Wandering to jedna z najlepszych gier gatunku hidden object dostępna na Androida. Charakteryzuje się ciekawą fabułą oraz fajnym klimatem.

Spirit of Wandering to jedna z najlepszych gier gatunku hidden object dostępna na Androida. Charakteryzuje się ciekawą fabułą oraz fajnym klimatem.

Tytuł ten wywodzi się z pecetów, więc niektórym może być znany. Gracz wciela się w nim w żonę kapitana pirackiego statku, który wraz z załogą został przeniesiony do świata duchów po ataku Latającego Holendra. Kobieta nie chce jednak pogodzić się z utratą męża i rozpoczyna walkę o ocalenie swego ukochanego. Służy jej do tego magiczna kula, która pozwala widzieć przedmioty ze świata duchów.

Zabawa odbywa się w 24 różnych miejscach. W każdym z nich ukrytych jest 5 przedmiotów należących do członków porwanej załogi. Do ich odnalezienia wykorzystuje się magiczną kulę, która odblokowuje się dopiero po znalezieniu pięciu zwykłych rzeczy widocznych na ekranie. Następnie uaktywnia się coś w deseń lupy, która ukazuje niewidoczne, "duchowe" przedmioty. Jeżeli ktoś się zatnie i nie może czegoś znaleźć, zawsze może skorzystać z podpowiedzi, która kosztuje złoto. To ostatnie zdobywa się wraz z postępami w grze. Po ukończeniu każdego rozdziału uwalniany jest jeden członek załogi, który daje wskazówki, co trzeba zrobić dalej.

Grafika to najwyższa półka gatunku. Lokacje oraz przedmioty są ręcznie rysowane, a piksele są ledwo widoczne nawet przy największym zbliżeniu. W tle przygrywa przyjemna melodia, która wraz z oprawą buduje fajny, tajemniczy klimat.

Spirit of Wandering - gameplay

Do Spirit of Wandering podszedłem dosyć sceptycznie. Nigdy nie przepadałem za tego typu grami, ale ta mnie pozytywnie zaskoczyła. Fajny klimat i wyważony poziom trudności powoduje, że chce się do niej wracać. Szkoda tylko, że tytuł jest dosyć drogi, ponieważ w Google Play kosztuje prawie 16 zł, a darmowa wersja pozwala rozegrać tylko 3 początkowe lokacje, ale i tak uważam, że warto.

[plus]klimat

[plus]fajna fabuła

[plus]wyważony poziom trudności

[plus]sprytny system podpowiedzi

[minus]cena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)