Spore problemy z Flash po instalacji OS X 10.6.2

Spore problemy z Flash po instalacji OS X 10.6.2

flash
flash
Paweł Cebula
11.11.2009 10:30, aktualizacja: 11.11.2009 11:30

Jak już informowałem pojawiła się aktualizacja systemu OS X Snow Leopard do wersji 10.6.2. Zmian było sporo i dotyczyły one bardzo istotnych kwestii. Niestety, okazuje się, że niektórzy użytkownicy po zastosowaniu tej aktualizacji mogą mieć spore problemy z obsługą wtyczki Flash.

W pierwszych chwilach po ponownym uruchomieniu komputera z zainstalowaną aktualizacją wszystko wygląda normalnie. Wystarczy jednak uruchomić przeglądarkę internetową i odtworzyć np. film w serwisie YouTube, aby zaobserwować nietypowe zachowanie komputera, które dotychczas nigdy się nie pojawiało.

W moim wypadku - na MacBooku Pro 13" - odtwarzanie filmu (w jakości HQ, a nie HD) kończy się maksymalnym obciążeniem procesora i osiągnięciem temperatury 94 stopni (wg iStat menus), z którym nie miałem nigdy do czynienia przy okazji oglądania klipów wideo w popularnych serwisach internetowych. Wentylator w MBP 13" przez te kilka miesięcy słyszałem dosłownie kilka razy, ale teraz jego praca jest często dostrzegalna.

Szybka weryfikacja stanu rzeczy poprzez rozmowy z innymi znajomymi Makowcami potwierdziła, że coś jest na rzeczy. Jedna z osób powiedziała, że niekiedy próba uruchomienia elementu Flashowego kończy się… całkowitym zawieszeniem komputera i koniecznością wykonania "twardego restartu" - nawet po kilkunastu minutach nic się nie zmienia.

Reinstalacja wtyczki odpowiedzialnej za obsługę Flash daje niewiele lub nic. Niestety, ale ewidentnie widać, że Apple popełniło jakiś błąd, który dla sporej części Internautów z całą pewnością będzie bardzo dotkliwy. Użytkownicy słabszych Maków (jak np. MacBook Air) muszą w tej sytuacji wykazać się sporą cierpliwością i wyrozumiałością dla Apple.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)