Spotify, TikTok, Tinder i inne apki na iOS przestały działać. Winowajcą okazał się... Facebook

Spotify można połączyć z kontem na Facebooku, co okazało się przyczyną poważnych problemów
Spotify można połączyć z kontem na Facebooku, co okazało się przyczyną poważnych problemów
Miron Nurski

10.07.2020 15:24, aktual.: 10.07.2020 17:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook namieszał w nieswoich aplikacjach, ale jego reakcja była ekspresowa i skuteczna.

10 lipca użytkownicy iOS-u na całym świecie zaczęli skarżyć się na problemy z działaniem wybranych aplikacji. Ściślej rzecz ujmując - apek takich jak Spotify, Tinder, Pinterest czy TikTok w ogóle nie dało się uruchomić.

Spawa była o tyle ciekawa, że za każdym z wymienionych programów stoi inny zespół programistów, a błąd występował na różnych wersjach iOS-u: zarówno stabilnych, jak i testowych.

Rozpoczęły się poszukania wspólnych mianowników. Internauci szybko wpadli na obiecujący trop: każda z wymienionych aplikacji umożliwia logowanie za pomocą konta na Facebooku.

To potwierdzone: Spotify, TikTok Tinder na iOS nie działały przez Facebooka

Problem został zgłoszony na forum Facebooka dla deweloperów. Okazało się, że do narzędzi programistycznych umożliwiających integrację z kontem na Facebooku wkradł się błąd, który uniemożliwiał prawidłowe działanie aplikacji.

O 16:28 - kilka godzin po pojawieniu się pierwszych raportów o problemach ze Spotify, TikTokiem czy Tinderem - błąd został oznaczony jako usunięty. Możemy potwierdzić, że na urządzeniach w naszej redakcji Spotify działa już prawidłowo.

Niestety użytkownicy nie bardzo mają jak się przed tego typu wpadkami zabezpieczyć

To już druga sytuacja w ciągu ostatnich kilku tygodni, gdy błąd po stronie Facebooka spowodował problemy z działaniem zewnętrznych aplikacji.

Niestety apki wysypały się także u użytkowników, którzy nie używają konta Facebooka do logowania. Przed ewentualnymi problemami nie można się więc zabezpieczyć, choć można próbować z nimi walczyć. W przynajmniej części przypadków pomocne okazywało się włączenie trybu samolotowego lub użycie VPN-u.

Warto o tym pamiętać, bo - jak widać - historia lubi się powtarzać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)