Spotify wkrótce z obsługą głosową i trybem dla kierowców

Spotify wkrótce z obsługą głosową i trybem dla kierowców

Spotify wkrótce z obsługą głosową i trybem dla kierowców
Łukasz Skałba
11.07.2017 13:33, aktualizacja: 11.07.2017 15:33

Używanie smartfona podczas jazdy to dosyć ryzykowna czynność. Niektórzy nie tylko rozmawiają i wysyłają wiadomości za kierownicą, ale również odczytują maile lub obsługują aplikację muzyczną. Spotify pracuje nad trybem przeznaczonym właśnie dla takich osób.

Użytkownicy Spotify, korzystający z serwisu podczas jazdy, są obecnie zmuszeni do korzystania ze zwykłego, niezbyt prostego interfejsu aplikacji. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż odciąga uwagę kierowcy od drogi i otoczenia.

Użytkownicy nie mają obecnie żadnej innej możliwości obsługi aplikacji. Niestety z aplikacją nie są kompatybilni systemowi asystenci głosowi. Siri na prośbę odtworzenia jakiejś piosenki w Spotify uparcie wyszukuje ją w Apple Music, a Asystent Google'a co najwyżej wyszuka nazwę piosenki, ale jej nie odtworzy. Obsługa głosowa aplikacji jest więc na ten moment w przypadku iOS niemożliwa, a w przypadku Androida - niepełnosprytna.

Spotify czeka ważna aktualizacja

Niektórzy użytkownicy Spotify po otwarciu Spotify byli w ostatnich dniach uraczeni widokiem ikonki samochodu zlokalizowanej w lewym dolnym rogu interfejsu aplikacji. Podobno sprawa tyczy się bardzo nielicznego grona androidowych użytkowników, co jest dziwne biorąc pod uwagę fakt, że wspomniany tryb miałem już jakiś tydzień temu na swoim... iPhonie.

Zmianę zauważył także użytkownik Reddita o nicku Chris54721. Niestety, w momencie pisania tego newsa już omawianego trybu samochodowego nie mam. Cóż - złośliwość rzeczy martwych.

Obraz
© Reddit (Chris54721)

Wróćmy jednak do tego, co wspomniana aktualizacja wprowadza. Po kliknięciu na ikonkę samochodu interfejs aplikacji ulega uproszczeniu. Przycisków jest znacznie mniej, a każdy z nich jest znacznie większy niż w trybie normalnym. Ma to ułatwić podstawową nawigację podczas prowadzenia pojazdu.

Pojawiła się również obsługa głosowa, niezależna od systemowych asystentów głosowych. W jakich językach? Tego niestety na razie nie wiadomo. Niestety nie zdążyłem przetestować tej funkcji, gdy dostałem aktualizację. A kto wie - skoro Spotify udostępniło testową wersję również wybranym polskim użytkownikom, może to oznaczać możliwość obsługi w języku polskim.

Z mojej perspektywy

Portale branżowe na całym świecie piszą o mistycznym trybie samochodowym. Że ktoś coś widział, że ktoś coś słyszał, ale w gruncie rzeczy to nie wiadomo, czy Spotify rzeczywiście nad czymś takim pracuje.

Od siebie mogę powiedzieć, że pracuje. Rozwiązanie jest praktycznie gotowe. Wbrew temu co piszą największe serwisy, sprawa tyczy się nie tylko Androida, ale również iOS-u. Prawdopodobnie nowy tryb obsługi zadebiutuje już wkrótce.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)