Sprawdź, do jakiej sieci naprawdę dzwonisz

Sprawdź, do jakiej sieci naprawdę dzwonisz

wjakiejsieci
wjakiejsieci
Kira Czarczyńska
27.07.2009 13:00, aktualizacja: 27.07.2009 15:00

"Bezpłatne SMS-y w sieci, tanio do Unii, w Polsce jeszcze taniej, a do Play - drożej" - tak samo mniej więcej jak Heyah, reklamują się wszyscy operatorzy. Tylko - skąd mamy teraz wiedzieć, czy dzwonimy "do Play drożej" czy też wysyłamy "bezpłatne SMS-y w sieci"...?

Kiedyś było to proste - każda sieć miała własną numerację z oddzielnym prefiksem. Wystarczyło spojrzeć na trzy pierwsze cyfry wybieranego numeru, i wszystko było jasne. Później jednak nastała era numerów przenoszonych pomiędzy operatorami, i w tej chwili numer, który "debiutował" w Orange, może być w dowolnej innej sieci.

Sprawdzenie, gdzie tak naprawdę dzwonimy, umożliwia nam teraz serwis internetowy wJakiejSieci.pl - który, jak sama nazwa domeny wskazuje, powie nam, do jakiego operatora obecnie należy numer, na który dzwonimy.

Twórcy serwisu wyjaśniają:

Jeśli znalazłeś się na tej stronie możesz to sprawdzić w bardzo prosty sposób. Przygotowaliśmy na stronie funkcję pozwalającą każdemu sprawdzić w jakiej polskiej sieci komórkowej jest dany numer. Nasz system działa na zasadzie przeszukiwania baz numerów, gwarantuje poprawne wskazanie operatora.

Sprawdzenie faktycznie jest banalnie proste - wystarczy wpisać numer i kliknąć "Sprawdź". Przetestowałam na kilkunastu numerach telefonu i odpowiedzi były poprawne, także w trzech przypadkach, kiedy prefiks nie zgadzał sie z siecią faktycznego operatora. Ale nie mogę rzecz jasna zagwarantować, że zadziała poprawnie zawsze i w każdym przypadku.

Jeśli potestujecie sobie ten serwis i wyłapiecie jakieś błędy - dajcie znać.

Źródło: wJakiejSieci.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)