Sprzedaż Androida o 900% większa w tym roku?

Sprzedaż Androida o 900% większa w tym roku?

android
android
Karolina Adamus
12.05.2009 11:00, aktualizacja: 12.05.2009 13:00

Firma Strategy Analytics twierdzi, że sprzedaż modeli wyposażonych w system Android zwiększy się w tym roku o... 900%. Teoria oparta została o wyniki sprzedaży w poprzedniego roku.

Jedynym modelem w zeszłym roku posiadającym system Android był HTC G1. Telefon został dobrze przyjęty na rynku, jednak nie miał zbyt dużo czasu na ekspansję. Porównując wyniki sprzedaży Androida z zeszłego roku z przewidywaną sprzedażą w tym roku Strategy Analytics wywnioskował, że Google dojdzie do 900% wzrostu zysków. Śmiała przepowiednia, ale wydaje się nierealna.

Nawet biorąc pod uwagę wysoką sprzedaż każdego z zapowiedzianych modeli Samsunga, HTC, czy Motoroli trudno jest uwierzyć w aż tak ogromny wzrost sprzedaży.

Android jest teraz za dobrej drodze, aby stać się najlepiej sprzedawanym systemem w smartfonach przez następne dwa, trzy lata. - przyznał Neil Mawston, dyrektor działy mobilnej strategii Strategy Analytics. Android szybko stał się modelem, o który zabiegają operatorzy, deweloperzy i sprzedawcy. Stosunkowo niskich kosztów model na licencji open-source z obsługą aplikacji Google zachęcił takie firmy jak HTC, Motorola, Samsung, T-Mobile, Vodafone i innych do inwestowania w system Android.

Źródło: WebProNews

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)