vivo Apex 2020 opóźniony, a sprzedaż chińskich smartfonów może znacznie spaść. Wszystko przez koronawirusa

Lewis Tse Pui Lung / Shutterstock.com
Lewis Tse Pui Lung / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki

12.02.2020 10:48, aktual.: 12.02.2020 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chińscy producenci mogą oberwać z powodu epidemii koronawirusa. Nie dość, że muszą przesunąć lub odwołać swoje plany, to jeszcze może im zlecieć sprzedaż telefonów.

Według serwisu Reuters, sprzedaż chińskich smartfonów może zlecieć nawet o połowę. Dostawcy elektroniki mają odwołać lub przełożyć premiery swoich produktów z powodu sytuacji epidemiologicznej.

Koronawirus wpływa na całą branże mobilną

Organizacja dużych zgromadzeń i imprez masowych w Chinach została ograniczona. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, który przenosi się drogą kropelkową.

Epidemia koronawirusa wpłynie więc na plany producentów, którzy zostali zmuszeni do przesunięcia swoich harmonogramów dotyczących prezentacji nowych produktów. Przykładem takiej firmy może być vivo, które zdecydowało się odłożyć pokaz najnowszego modelu Apex 2020.

Stanowisko firmy vivo w sprawie udziału w MWC 2020

Szanowni Państwo,

vivo ściśle monitoruje epidemię koronawirusa pod kątem planowanych działań. Mając na uwadze obecną sytuację postanowiliśmy wycofać się z debiutu na MWC 2020 i powiązanych wydarzeń w Barcelonie. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i ogółu społeczeństwa są dla nas najważniejsze.

Wkrótce zaprezentujemy telefon koncepcyjny APEX 2020, który planowaliśmy przedstawić na MWC. W odpowiednim czasie udzielimy więcej informacji.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i liczymy na zrozumienie naszych partnerów, mediów i klientów.

Z poważaniem,Zespół komunikacyjny vivo

Opóźnienia premier i zamknięcie sklepów z elektroniką mają spowodować bezpośredni spadek zysków ze sprzedaży chińskich telefonów w pierwszym kwartale 2020 roku o 50 proc., a także opóźnienie dostaw telefonów wspierających sieć 5G.

Przypomnę o sytuacji dotyczącej tegorocznych MWC 2020, największych targów technologii mobilnych. LG, Ericsson, Nvidia, Sony, Amazon i inne firmy zrezygnowały dla bezpieczeństwa udziału w wydarzeniu. Ostatnio dołączyły do nich Intel i wymienione wcześniej vivo. Xiaomi jednak dalej trzyma się swoich planów.

Obraz
© materiały producenta

Ciekawe, jak sytuacja epidemiologiczna finalnie odbije się na rynku elektroniki i jakie losy czekają targi MWC 2020. Firmy słusznie wycofują się z imprezy, czy może niepotrzebnie dmuchają na zimne? Dajcie znać, jakie jest Wasze stanowisko w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)