Sprzedaż Galaxy S4 spada. Szybka premiera Galaxy S5 coraz bardziej prawdopodobna

Koncept Samsunga Galaxy S5 (fot. concept-phones.com)
Koncept Samsunga Galaxy S5 (fot. concept-phones.com)
Miron Nurski

17.10.2013 08:00, aktual.: 17.10.2013 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wspominałem ostatnio, że Samsung może zaprezentować nam model Galaxy S5 już na początku przyszłego roku ze względu na rozczarowujące wyniki sprzedaży obecnego flagowca. Dane zebrane przez firmę analityczną Counterpoint Research zdają się to potwierdzać.

Wspominałem ostatnio, że Samsung może zaprezentować nam model Galaxy S5 już na początku przyszłego roku ze względu na rozczarowujące wyniki sprzedaży obecnego flagowca. Dane zebrane przez firmę analityczną Counterpoint Research zdają się to potwierdzać.

Z raportu przygotowanego przez analityków wynika, że w sierpniu Samsungowi udało się sprzedać "jedynie" 5 milionów S-czwórek. Oczywiście liczba ta w dalszym ciągu robi wrażenie i pozostaje w sferze marzeń większości producentów, jednak Koreańczycy mogą mówić o rozczarowaniu. Dla porównania warto dodać, że w czerwcu (który skądinąd był dla S4 miesiącem rekordowym) rozeszło się 7 milionów egzemplarzy flagowca. Oznacza to, że producent w ciągu dwóch miesięcy odnotował niemal 30-procentowy spadek sprzedaży.

Zaznaczam jeszcze raz, że mówimy o danych z sierpnia. Wrześniowe nie zostały jeszcze opublikowane, jednak nie ma większych szans na to, by sytuacja uległa poprawie, a dalej może być już tylko gorzej (przynajmniej do czasu świątecznego szału zakupów). Teoria o styczniowej premierze S-piątki zdaje się być tym samym coraz bardziej prawdopodobna.

[solr id="komorkomania-pl-191883" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2915,galaxy-s5-w-aluminiowej-obudowie-i-z-aparatem-isocell-fajnie-by-bylo" _mphoto="metalowy-galaxy-s5-19188-1d62225.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4597[/block]

Co przy tym wszystkim jest jednak najciekawsze, mimo iż wyniki sprzedaży topowej słuchawki nie są dla Samsunga satysfakcjonujące, Galaxy S4 w sierpniu i tak znajdował się w ścisłej czołówce najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie. W zasadzie znalazł się na szczycie listy przygotowanej przez Counterpoint Research, jednak jest to wynik dość specyficznej metodologii badań uskutecznionej przez analityków. Dwa warianty iPhone'a 5 (16 i 32 GB pamięci wewnętrznej) zostały bowiem potraktowane jako zupełnie różne urządzenia. Z drugiej zaś strony w przypadku Galaxy S4 uwzględniony został wyłącznie wariant międzynarodowy (wersja ze Snapdragonem 600). Na pełną listę możecie zerknąć poniżej:

  1. Samsung Galaxy S4 (wariant międzynarodowy);
  2. Apple iPhone 5 (16 GB);
  3. Apple iPhone 5 (32 GB);
  4. Nokia Asha 501;
  5. Samsung Galaxy Note II;
  6. Samsung Galaxy S III mini;
  7. Samsung Galaxy S III;
  8. Samsung Galaxy S4 mini;
  9. Nokia Asha 205;
  10. Nokia 105.

[solr id="komorkomania-pl-194648" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2825,samsung-galaxy-round-oficjalnie-ma-wygiety-ekran-tylko-po-co-wideo" _mphoto="samsung-galaxy-round-194-930f228.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4598[/block]

Okazuje się przy okazji, że minismartfony wcale nie sprzedają się tak tragicznie, jak twierdził ostatnio DigiTimes, gdyż Galaxy S III mini i Galaxy S4 mini wciąż należą do najpopularniejszych smartfonów świata.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)