Sprzedaż Honora przez Huaweia jest już ponoć pewna. W grę wchodzi 15 miliardów dolarów

Sprzedaż Honora przez Huaweia jest już ponoć pewna. W grę wchodzi 15 miliardów dolarów

Sprzedaż Honora przez Huaweia jest już ponoć pewna. W grę wchodzi 15 miliardów dolarów
Miron Nurski
10.11.2020 12:04, aktualizacja: 10.11.2020 13:04

Wygląda na to, że lada moment Honor stanie się marką całkowicie uniezależnioną od Huaweia.

Choć Honor - marka założona przez Huaweia w 2013 roku - może się poszczycić dużą autonomią, ją także dotyczą restrykcje USA związane z współpracą z amerykańskimi przedsiębiorstwami. O ile Huawei regularnie wypuszcza swoje nowe smartfony na całym świecie, o tyle w ostatnich miesiącach Honor w znacznym stopniu ograniczył swoją działalność na Zachodzie.

Z uwagi na wysoką rozpoznawalność oraz spore zaplecze technologiczne wizja kompletnego uniezależnienia Honora od Huaweia może być kusząca. Nic więc dziwnego, że od jakiegoś czasu mówi się o planach sprzedaży firmy. Teraz pojawiły się konkrety na ten temat.

Honor może zyskać niezależność od Huaweia za 15 miliardów dolarów

Jak donosi agencja Reuters, która powołuje się na własne źródła, przejęciem Honora zainteresowane jest konsorcjum złożone z firmy Digital China (główny dystrybutor Honora w Chinach), władz Shenzhen oraz przynajmniej trzech funduszy inwestycyjnych.

Transakcja ma opiewać na 100 miliardów juanów i obejmować markę Honor, ponad 7000 pracowników, zaplecze technologiczne oraz prawa do zarządzania łańcuchem dostaw. Innymi słowy - chodzi o całkowite odcięcie Honora od Huaweia, w efekcie czego nie dotyczyłyby go amerykańskie restrykcje.

Plan na najbliższe lata zakłada ponoć zatrzymanie większości pracowników (w tym zespołu zarządzającego) i wejście na giełdę do 2023 roku.

Według danych firmy analitycznej Canalys, w trzecim kwartale 2020 Honor odpowiadał za 26 proc. z 51,7 milionów telefonów dostarczonych przez Huaweia. Marka ma w swoim portfolio także smartwatche, słuchawki, laptopy czy nawet telewizory, a od niedawna buduje własny ekosystem Internetu rzeczy, złożony z inteligentnych odkurzaczy, oczyszczaczy powietrza, czajników, lampek czy szczoteczek do zębów.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)