Lumia 800 robi furorę w przedsprzedaży. Czy nowa Nokia to już hit?

Nokia Lumia 800
Nokia Lumia 800
Kamil Bąkowski

17.11.2011 18:30, aktual.: 17.11.2011 19:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj odbyła się premiera pierwszego smartfona Nokii z Windows Phone w Wielkiej Brytanii. Firma ujawniła, że Lumia 800 spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Brytyjski Orange dodał, że Lumia 800 jest najpopularniejszym telefonem fińskiego producenta w historii.

Nokia Lumia 800 ma szansę stać się hitem sprzedażowym, który zwiększy popularność nie tylko smartfonów fińskiego producenta, ale przede wszystkim platformy Windows Phone.

Liczba zamówionych sztuk w przedsprzedaży jest zgodna z oczekiwaniami Nokii. Co więcej, Nokia Lumia 800 odnotowała największą liczbę zamówień w ofercie przedsprzedażowej w historii fińskiego producenta na rynku brytyjskim.

Rzecznik prasowy Nokia UK, Ray Haddow, powiedział:* *

Liczba zamówionych egzemplarzy, a także odzew konsumentów w sklepach pozwala nam zareagować pozytywnie na premierę Nokii Lumii 800.

Według "Financial Times" reakcje operatorów związane z nowym telefonem Nokii w Wielkiej Brytanii są różne. Liczba zamówionych sztuk w przedsprzedaży jest znacznie mniejsza niż modelu iPhone 4S, a nawet niektórych modeli wysokobudżetowych z Androidem. Chyba nikt nie wierzył, że pierwszy smartfon Nokii z Windows Phone pobije popularnością iPhone'a.

Słowa "Financial Times" nie do końca znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Brytyjski Orange twierdzi, że Lumia 800 pobiła wszelkie rekordy liczby zamówionych egzemplarzy w przedsprzedaży w historii telefonów Nokii. W dużej mierze dzięki ofercie promocyjnej z darmową konsolą Xbox 360 (połowa zamówień w ofercie przedsprzedażowej).

W Niemczech Nokia Lumia 800 miała premierę przedwczoraj. Dzisiaj telefon pojawił się w sprzedaży we Francji, gdzie również mówi się o potencjalnym hicie sprzedażowym.

Początkowa reakcja rynku na premierę pierwszego smartfona Nokii z Windows Phone jest pozytywna. Kolejne tygodnie dadzą odpowiedź, czy Nokia zrobiła pierwszy krok w celu zwiększenia popularności swoich smartfonów.

Bez wątpienia powodem ciepłego przyjęcia przez konsumentów nowego modelu jest intensywna akcja marketingowa Nokii w Wielkiej Brytanii. Nokia Lumia 800 jest oficjalnym smartfonem brytyjskiej edycji X-Factora. Firma zorganizowała też spektakularny event, aby świętować premierę nowego telefonu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także