Sprzedaż telefonów w Europie: Samsung wyprzedza Nokię

Sprzedaż telefonów w Europie: Samsung wyprzedza Nokię09.05.2011 11:00
Sprzedaż w Europie: Samsung liderem
Sprzedaż w Europie: Samsung liderem
Kamil Homziak

Początek drugiego kwartału to natłok informacji o wynikach sprzedaży w poprzednim. Okazuje się, że w Europie zmienił się lider.

W 1Q 2011 Samsungowi po raz pierwszy udało się wyprzedzić Nokię. Koreańczycy sprzedali o 600 tys. więcej urządzeń. Powiększyli też sprzedaż rok do roku o 5%, podczas gdy Nokia zanotowała 10-procentowy spadek. Kolejne miejsca zajmują: Apple, RIM (BlackBerry) oraz HTC, ale ich udział w rynku nie przekracza 10% i niełatwo będzie im dogonić dwójkę liderów. W 2011 roku rekordowy wzrost sprzedaży (o 271%) zanotowało HTC. W kolejnych kwartałach trudno będzie powtórzyć ten wynik. Ogólnie w pierwszym kwartale 2011 w Europie sprzedano o 5% więcej telefonów niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

IDC: Sprzedaż telefonów w Europie
IDC: Sprzedaż telefonów w Europie

Nokia utraciła też pozycję lidera europejskiej sprzedaży smartfonów. W tym segmencie wyprzedził ją Apple, który ma 20,8% rynku i sprzedał o 200 tys. urządzeń więcej. Rekordowy wzrost udziałów przydał Samsungowi, który poprawił sprzedaż o 744%, co dało im jednak tylko piątą pozycję. Rok do roku sprzedaż smartfonów w Europie wzrosła o 76%, sprzedano aż 21,2 mln sztuk inteligentnych komórek.

IDC: Sprzedaż smartfonów w Europie
IDC: Sprzedaż smartfonów w Europie

Czy na podstawie tego, jakich telefonów używacie Wy lub Wasi znajomi, możecie stwierdzić, że wyniki przedstawione przez IDC mają przełożenie na rzeczywistość?

Źródło: PhoneArena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)