Squid to od teraz również darmowe narzędzie do nauki angielskiego

Squid to od teraz również darmowe narzędzie do nauki angielskiego

Squid ma nie tylko prezentować wiadomości, ale i uczyć angielskiego
Squid ma nie tylko prezentować wiadomości, ale i uczyć angielskiego
Mateusz Żołyniak
02.10.2018 14:47, aktualizacja: 03.10.2018 09:11

Twórcy Squida, czyli jednego z najpopularniejszych czytników wiadomości, nie chcą ograniczać się do prezentowania użytkownikom newsów. Nowym dodatkiem w aplikacji jest narzędzie do nauki języka angielskiego o nazwie Squid Learning English.

Squid ma nie tylko informować Polaków, ale i uczyć ich angielskiego

Pod nazwą Squid kryje się jeden z najciekawszych czytników wiadomości, który zdobył już sporą popularność nie tylko w Polsce. Twórcy usługi inwestują sporo w nasz rynek, a sam program rozwijany jest przez polski zespół, o czym więcej dowiecie się z wpisu Mirona, który jakiś czas temu miał okazję porozmawiać z Tomaszem Lisem ze Squid App Polska.

Squid z funkcją Learning English
Squid z funkcją Learning English

Zespół wykonał teraz kolejny ukłon w stronę polskich czytelników. Jest nim Squid Learning English. Na jakiej zasadzie działa narzędzie, które dostępne jest w dedykowanej zakładce w aplikacji mobilnej (w App Store lub Google Play)?

Prosta nauka języka angielskiego na podstawie wiadomości

Learning English to dedykowany temat, który jest dostępny za darmo dla każdego użytkownika. Zawiera on autentyczny artykuł z jednego z renomowanych źródeł, którego uzupełnieniem są dwa interaktywne ćwiczenia na poprawę słownictwa i sprawdzenie zrozumienia tekstu.

Squid z funkcją Learning English
Squid z funkcją Learning English

Co ważne - treści nie są dobierane przez oprogramowanie. Zajmuje się tym dedykowany zespół Squid Teachers, który samodzielnie dobiera artykuły, analizuje je i przygotowuje ćwiczenia, co potwierdzili mi twórcy aplikacji.

Squid:

Przy tworzeniu każdego zestawu kierujemy się tym, aby artykuły i ćwiczenia były przystępne, aktualne i odpowiednie do nauki. Każdy artykuł dobieramy bardzo starannie i oceniamy pod względem jego poziomu trudności, atrakcyjności tematu oraz walorów edukacyjnych.

Następnie, z artykułu wybieramy 5 słów do nauki, na podstawie których powstaje interaktywne ćwiczenie na słownictwo. Dla nauki przez czytanie kluczowe znaczenie ma właściwe rozumienie tekstu, dlatego też do każdego artykułu tworzymy również ćwiczenie je sprawdzające.

Staramy się też, aby zarówno artykuły, jak i ćwiczenia były różnorodne, żeby nie znudzić użytkownika i zachęcić go do nauki. Cieszymy się, że to właśnie my, polscy lingwiści, tworzymy zespół SQUID Teachers i że możemy wykorzystać naszą wiedzę specjalistyczną, żeby stworzyć coś tak wartościowego dla użytkownika.

Zaletą opcji Squid Learning English jest nauka poprzez imersję, a więc zanurzenie użytkownika w tematyce, którą się interesuje. Twórcy chwalą się też uproszczonym interfejsem oraz dobrze opracowanymi uwagami do ćwiczeń, które mają ułatwić samodzielną naukę angielskiego.

Squid z funkcją Learning English
Squid z funkcją Learning English

Polski zespół Squida zachęca również do korzystania z dodatkowej zakładki o nazwie "Easy News", w której można znaleźć uproszczone wersje artykułów w języku angielskim dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Zaskakująco dojrzałe podejście twórców Squida

Muszę przyznać, że zespół Squida mnie zaskoczył. Firma pokazała, że doskonale zdaje sobie sprawę, że spora część ciekawych treści w ich aplikacji dostępna jest tylko w języku angielskim, przez co nie przeczyta ich wielu użytkowników usługi. Learning English ma pomóc w łatwiejszym przyswajaniu dostępnych treści.

Korzystając z zakładki ciężko będzie od zera nauczyć się angielskiego, ale narzędzie to może być użyteczne do szlifowania jego znajomości. Sami twórcy wskazują nawet, że program może być dodatkową pomocą dla nauczycieli w szkołach i zachęcają do korzystania z niego (m.in. specjalny newsletter dla nauczycieli). Kto wie, może to całkiem niezły pomysł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)