Stan konta wyświetlany na ekranie Today

Stan konta wyświetlany na ekranie Today

fot. symbiantalk.net
fot. symbiantalk.net
Krystian Bezdzietny
21.12.2009 14:00, aktualizacja: 21.12.2009 15:00

Z pewnością każdy pamięta tę świetną funkcję stosowaną w starych komórkach, której zdaniem było prezentowanie aktualnego stanu konta na ekranie Today urządzenia. Pomimo tego, że najnowsze komórki są tak pozapychane różnymi funkcjami, to wciąż można tęsknić za tym, że stan konta widoczny był bez żadnych ceregieli. Okazuje się jednak, że komórki działające na platformie Symbian S60v3 bądź S60v5 mogą tę funkcję z powrotem przywrócić na ekrany Today za pośrednictwem aplikacji Touch Balance.

Z pewnością każdy pamięta tę świetną funkcję stosowaną w starych komórkach, której zdaniem było prezentowanie aktualnego stanu konta na ekranie Today urządzenia. Pomimo tego, że najnowsze komórki są tak pozapychane różnymi funkcjami, to wciąż można tęsknić za tym, że stan konta widoczny był bez żadnych ceregieli. Okazuje się jednak, że komórki działające na platformie Symbian S60v3 bądź S60v5 mogą tę funkcję z powrotem przywrócić na ekrany Today za pośrednictwem aplikacji* Touch Balance.

Aplikacja została tak skonstruowana, aby automatycznie wywoływać komendę USSD i przekazywać odpowiednie dane do okienka na pulpicie urządzenia. Komendą USSD jest nic innego jak wystukiwany przez nas krótki kod typu *100#, mający na celu wyświetlenie aktualnego stanu konta w postaci krótkiego komunikatu.

Konfiguracja samej aplikacji nie należy do najtrudniejszych rzeczy. Trzeba bowiem edytować 3 wartości: USSD number, Preffix text oraz Suffix text.

  • **USSD number **- tutaj podajemy kod, dzięki któremu sprawdzamy nasz stan konta (np. *100#).
  • **Preffix text **- to pole pozwala na edycję napisu, który będzie prezentowany przed kwotą (np. Na koncie pozostało).
  • Suffix text - w tym miejscu deifinujemy po prostu walutę. W większości przypadków wpisujemy tutaj po prostu *zł*\ czy *PLN*.

Ponadto aplikacja oferuje automatyczną aktualizację stanu konta po każdym połączeniu bądź po każdym wysłaniu SMSa, funkcję autostartu czy dostosowanie konkretnego kodu do odpowiedniej karty SIM.

Aplikację Touch Balance możemy ściągnąć bezpłatnie z tego lub tego źródła. Aplikacja wymaga podpisania.

źródło: ipmart-forum.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)