Stanowisko Samsunga w sprawie nieoficjalnych akcesoriów do Galaxy Note'a 3

Stanowisko Samsunga w sprawie nieoficjalnych akcesoriów do Galaxy Note'a 3
Miron Nurski

23.01.2014 14:23, aktual.: 23.01.2014 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj pisałem o problemach z kompatybilnością nieoficjalnych akcesoriów z Galaxy Note'em 3, które pojawiły się po ostatniej aktualizacji oprogramowania. Dziś Samsung wydał oświadczenie w tej sprawie.

Gwoli przypomnienia: forumowicze z XDA Developers odkryli, że po zaktualizowaniu Galaxy Note'a 3 do Androida 4.4 KitKat aktywowany jest chip identyfikacyjny, który sprawdza, czy podłączone do telefonu akcesorium jest oryginalne. Na razie użytkownicy donoszą o kłopotach z etui flip cover firmy Spigen, które przed aktualizacją wybudzało i blokowało urządzenie podczas otwierania i zamykania etui.

Sprawa stała się na tyle głośna, że Samsung musiał ją skomentować. Jego oświadczenie publikuje niemiecki serwis All About Samsung

Aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze doświadczenia użytkownika płynące z korzystania z produktów Samsunga, zalecamy używanie wyłącznie naszych oryginalnych akcesoriów. Oczywiście klienci w dalszym ciągu mogą sięgnąć po akcesoria firm trzecich. Niemniej jednak pełna funkcjonalność naszych urządzeń i akcesoriów może być zapewniona wyłącznie przez oryginalne produkty, gdyż tylko to gwarantuje, że sprzęt i akcesoria są idealnie do siebie dopasowane. Zależność między wersją Androida 4.4 oraz rzekomą niekompatybilnością z akcesoriami firm trzecich nie istnieje.

Przyznam szczerze, że nie bardzo rozumiem, o co chodzi firmie w ostatnim zdaniu. Albo Koreańczycy przyznają, że KitKat sam w sobie nie ma żadnego wpływu na działanie akcesoriów i to oni celowo namieszali w oprogramowaniu, albo twierdzą, że w ogóle aktualizacja systemu nie ma z tym nic wspólnego i nieoficjalne akcesoria powinny nie działać już wcześniej.

Tak czy inaczej Samsung najwidoczniej całą sprawą zbytnio się nie przejął, a użytkownicy akcesoriów, które z dnia na dzień przestały działać, zostali na lodzie. Nie sądzę bowiem, że przekonanie producenta o wyższości oficjalnych akcesoriów nad nieoficjalnymi będzie jakimkolwiek pocieszeniem dla osób, które zdążyły już zakupić te drugie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)