Star Wars: Commander ma już ponad 5 milionów graczy!

Star Wars: Commander ma już ponad 5 milionów graczy!15.09.2014 15:09
Star Wars: Commander ma już ponad 5 milionów graczy!
Zbigniew Kowal

O nowej produkcji studia LucasArts nie wspominaliśmy jeszcze na łamach Komorkomanii. Dzisiaj nadrabiamy tę zaległość, przy okazji opublikowanych danych na temat liczby aktywnych użytkowników gry Star Wars: Commander. Wygląda na to, że wbrew powszechnemu niezadowoleniu gry freemium zdobywają coraz większą popularność.

Ekipa LucasArts pochwaliła się doskonałymi wynikami pobrań swojej nowej gry Star Wars: Commander. Według zapewnień twórców, w zaledwie 3 tygodnie od światowej premiery gra znalazła się na pokładzie ponad 5 milionów urządzeń mobilnych. Trzeba przyznać, że jest to wynik godny pozazdroszczenia.

412087056966353830

Z tej okazji, studio postanowiło podzielić się także specjalną infografika obrazującą sympatię graczy pomiędzy siły Imperium oraz Sojuszu Rebeliantów. Okazuje się, że Lord Vader najwięcej sympatyków znalazł w Rosji, natomiast ekipa Hana Solo największą popularnością cieszy się w Chile. Polscy gracze natomiast nieznacznie (2%) bardziej preferują grać siłami Imperium.

Pod względem technicznym Star Wars: Commander jest klonem popularnego Clash of Clans. Gracz przystępuje do walki wybierając jedną ze stron konfliktu. Następnie budujemy bazę wojskową zdolną do produkcji sił niezbędnych do nękania innych graczy. Naturalnie aspekt ofensywny jest tak samo ważny jak defensywny, więc gracz musi także inwestować wydobywane surowce w budynki obronne.

Star Wars: Commander - Trailer

Wydana w modelu free-2-play gra dostępna jest jak na razie jedynie w App Store. Nie ujawniono żadnych wiążących informacji na temat przeniesienia Star Wars: Commander na Androida oraz Windows Phone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)