Stare iPhone'y nie będą działać bez aktualizacji

Stare iPhone'y nie będą działać bez aktualizacji

Stary model iPhone
Stary model iPhone
Źródło zdjęć: © Yohei Osada/AFLO/EAST NEWS
Karolina Modzelewska
29.10.2019 11:57, aktualizacja: 29.10.2019 12:57

Aktualizacje trzeba zainstalować do 3 listopada. W innym przypadku stare iPhone'y utracą kluczowe funkcje online. Nie wejdziesz do internetu, nie wyślesz maila, nie sprawdzisz daty ani godziny.

Użytkownicy iPhone'a 5 oraz starych iPadów zmierzą się z poważnymi konsekwencjami, jeśli nie zaktualizują swoich urządzeń na czas. Po 3 listopada utracą kluczowe funkcje online m.in. dostęp do internetu, iCloud, App Store czy możliwość wysyłania wiadomości e-mail i sprawdzania dokładnej godziny i daty.

Apple przypomina o konieczności zaktualizowania smartfonów do iOS w wersji 10.3.4 wysyłając pełnoekranowe alerty w trybie push. Trudno je ignorować, chociaż wiele osób odkłada aktualizacje na później. Wgrywanie najnowszego oprogramowania zajmuje dłuższą chwilę i wstrzymuje pracę telefonu.

Aktualizacja iPhonów: Skąd te problemy?

Na swojej oficjalnej stronie Apple informuje, że cała sytuacja wynika "z problemu wyzerowania czasu GPS, który zaczął oddziaływać na produkty GPS innych producentów 6 kwietnia 2019 roku".

Stare iPhone'y: Brak aktualizacji

Jeżeli użytkownicy starych iPhone'ów i iPadów nie zaktualizują swoich urządzeń do 3 listopada zainstalowanie najnowszego oprogramowania będzie wymagało utworzenia backupu i odtworzenia go na komputerze MAC lub PC. Aktualizacje drogą bezprzewodową nie będą działać.

Źródło: Apple

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)