Startuje proces aktualizacji Galaxy S4. Jakich zmian można się spodziewać?

Startuje proces aktualizacji Galaxy S4. Jakich zmian można się spodziewać?

Galaxy S4 z Androidem 4.3 Jelly Bean (fot. sammobile)
Galaxy S4 z Androidem 4.3 Jelly Bean (fot. sammobile)
Mateusz Żołyniak
17.10.2013 13:30, aktualizacja: 17.10.2013 15:30

Samsung na prezentacji Galaxy Note'a 3 obiecał, że w październiku ma pojawić się nowe oprogramowanie dla modelu Galaxy S4. Zapowiada się na to, że producent słowa dotrzyma, gdyż proces aktualizacji właśnie oficjalnie wystartował.

Nowe oprogramowanie wyciekło już jakiś czas temu, a część użytkowników już z niego nawet korzysta. Serwis Sammobile donosi teraz, że południowokoreańska firma już rozpoczęła proces aktualizacji Galaxy S4 w Niemczech. Największą nowością jest Android 4.3 Jelly Bean, chociaż ciekawych zmian jest więcej. Zacznę jednak od początku.

Nowa wersja OS-u Google nie wpłynie zasadniczo na wygląd nakładki Samsunga, która wyglądać będzie tak samo. Update ma za to sprawić, że "Galaxy S4 zauważalnie przyspieszy i korzystanie z niego będzie jeszcze przyjemniejsze". Wzrosnąć na również wydajność urządzenia. Redaktorzy Sammobile informują o skoku wyników w AnTuTu o około 5 tys. punktów (do poziomu około 30 tys.). Moim zdaniem nie jest to dobry wyznacznik i wolę poczekać na realne testy wydajności zaktualizowanego urządzenia. Biorąc pod uwagę dodanie obsługi technologii TRIM skok wydajności jest bardzo prawdopodobny.

Wraz z Androidem 4.3 wprowadzone będzie również wsparcie dla OpenGL ES 3.0 oraz protokołu ANT+, który poprawi bezprzewodową komunikację z akcesoriami. To jednak nie wszystko, bo sporo nowości w TouchWiz - tradycyjnie już - szykuje Samsung. Pełna lista zmian nie została jeszcze udostępniona, ale redaktorzy Sammobile wskazują na:

 • dodanie obsługi zegarka Galaxy Gear;
 • implementację usługi Samsung KNOX;
 • preinstalowaną usługę Samsung Wallet;
 • ulepszony mechanizm zarządzania pamięcią RAM;
 • poprawę odwzorowania kolorów ekranu (ulepszony silnik programowy);
 • lepsze działania autorskiego launchera (TouchWiz Nature), który ma działać dużo płynniej;
 • nowa klawiatura Samsunga;
 • nowa przeglądarka Samsunga;
 • nowy Reading Mode, który będzie dostępny w wybranych aplikacjach (ułatwia np. czytanie ebooków);
 • nowy oprogramowanie aparatu (prawdopodobnie z kilkoma funkcjami z nowszych modeli);
 • mniejsze zmiany w wyglądzie wybranych aplikacji, autorskich widżetów czy elementów nakładki.

Wierząc Samsungowi update w kolejnych krajach ma pojawić się do końca roku. Można jednak spodziewać się, że w Polsce proces aktualizacji rozpocznie się już wkrótce. Należy jednak pamiętać, że urządzenia pochodzące od operatorów mogą otrzymać nowe oprogramowanie nieco później.

Zgodnie z oczekiwaniami póki co nie ma co liczyć na wprowadzenie nowych funkcji z Note 3 do Galaxy S4, ale i tak zapowiada się, że Samsung przyłoży się do aktualizacji swojego flagowca. Nowych funkcji jest sporo, ale najbardziej cieszy zabranie się producenta za optymalizację działania autorskiego i wyładowanego funkcjami TouchWiza.

Źródło: Sammobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)