Statystyk Play znów nie będzie?

Statystyk Play znów nie będzie?

swiateczne-smsy
swiateczne-smsy
Kira Czarczyńska
29.12.2009 07:00, aktualizacja: 29.12.2009 08:00

Rzecznik prasowy sieci Play, Marcin Gruszka, ujawnił na swoim blogu część świątecznych statystyk operatora. Dane podano tylko dla jednego dnia, Wigilii - i zapewne nie ma co liczyć na to, że poznamy całościowe.

Tam, gdzie Wielka Trójka chętnie chwali się bożonarodzeniowym ruchem, Play zachowuje już drugi rok z rzędu dziwną powściągliwość.

Tam, gdzie Wielka Trójka chętnie chwali się bożonarodzeniowym ruchem, Play zachowuje już drugi rok z rzędu dziwną powściągliwość.

Play podał statystyki tylko w roku 2007. Wtedy jego klienci wysłali:

  • w Wigilię - 9 mln SMS-ów i 350 tys. MMS-ów,
  • ogółem w Święta - 20 mln SMS-ów i 550 tys. MMS-ów.

Ciężko się tym jednak sugerować, ponieważ były to w zasadzie początki sieci, a więc i samych klientów Play miał znacznie mniej, niż pozostali operatorzy. Rok później, w 2008, statystyk nie podano wcale.

W tym roku Marcin Gruszka z wyraźną niechęcią uchylił rąbka tajemnicy:

dziś od rana dziennikarze pytają mnie tylko o asymetrię i o statystyki SMSowe. Wierni czytelnicy bloga wiedzą, że nie jestem wielkim fanem tych liczbowych fajerwerków.

W Wigilię użytkownicy Play wysłali ponad 20 milionów SMS-ów i prawie dokładnie 200 tys. MMS-ów. Wzrost na przestrzeni tych dwóch lat jest więc bardzo widoczny - ale i klientów sieci jest teraz znacznie, znacznie więcej.

Rzecznik odniósł się też do świątecznych problemów ze stabilnością sieci. Przeprosił klientów swojej sieci i zapewnił, że Play dołoży wszelkich starań, żeby taka sytuacja nie powtórzyła się w Sylwestra.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)