Google publikuje nowe statystyki Androida. KitKat wciąż rośnie w siłę

Strona głównaGoogle publikuje nowe statystyki Androida. KitKat wciąż rośnie w siłę
02.12.2014 10:49
Android Lollipop
Android Lollipop
Źródło zdjęć: © Shutterstock

Tradycji stało się zadość i Google opublikował właśnie najnowsze statystyki dotyczące zielonego systemu.

Dopełniona została jeszcze jedna tradycja: podczas gdy światło dzienne ujrzała nowa wersja Androida, w siłę najszybciej rośnie poprzednia. Miesiąc temu z KitKata korzystało 30,2% użytkowników, a między 25 listopada a 1 grudnia wynik poprawił się o niemal 4 punkty procentowe do 33,9%.

Tym samym Android 4.0 umocnił się na pozycji lidera i zanosi się na to, że w ciągu kilku tygodni odnotuje jeszcze jeden nagły wzrost popularności. Pod jego kontrolą działa większość urządzeń, które można dziś znaleźć w sklepach, więc nietrudno się domyślić, że smartfony i tablety z KitKatem będą bardzo popularnym prezentem świątecznym.

Listopadowe statystyki Androida
Źródło zdjęć: © developer.android.com
Listopadowe statystyki Androida

Wciąż olbrzymią popularnością cieszą się także systemy z rodziny Jelly Bean; wersje 4.1, 4.2 i 4.3 mają kolejno 21,3%, 20,4% i 7% androidowego tortu. Niemniej udział na rynku wszystkich żelków na szczęście regularnie spada.

Co z Lollipopem? Ten nie został nawet uwzględniony w statystykach. Google informuje, że obejmują one wersje systemu, które mają przynajmniej 0,1% udziału na rynku, co mówi wiele na temat popularności zarówno lizaka jak i samych Nexusów. W tym miesiącu aktualizacja powinna jednak trafić m.in. do pierwszych użytkowników Galaxy S5, Galaxy Note'a 4 czy też LG G3 w większej liczbie krajów (na razie pojawiła się tylko w Polsce i Korei Południowej, więc wkrótce powinniśmy przynajmniej zobaczyć Androida 5.0 na wykresie.

Niestety wciąż przerażająco dużą popularnością - 9,1% - może się poszczycić Gingerbread, który za 4 dni będzie obchodził swoje czwarte urodziny. Jest to system absolutnie nieśmiertelny i coś czuję, że jest przez wiele miesięcy nie zniknie ze statystyk.

Źródło: Android

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)