Stephen Elop przeszedł do Nokii za 6 milionów dolarów

fot. na lic. CC; Flickr.com
fot. na lic. CC; Flickr.com
Jakub Płaza

13.03.2011 14:15, aktual.: 13.03.2011 15:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wrześniu ubiegłego roku Stephen Elop zajął stanowisko szefa Nokii. Stał się tym samym pierwszym prezesem koncernu, który pochodzi spoza Finlandii. Jesteście ciekawi co skłoniło Elopa do przenosin do jednego ze skandynawskich krajów?

Financial Times dotarł do sprawozdania finansowego Nokii, z którego wynika, że Kanadyjczyk został skuszony 6 milionami dolarów. Tego typu świadczenia określa się mianem „Golden hello”.

W przypadku Elopa, okrągła sumka została podzielona na dwie raty. Pierwsza w wysokości 3,17 miliona dolarów została wypłacona po wrześniowej nominacji. Kolejne 3 miliony wypłacono miesiąc później. Koncern wyjaśnia, że była to rekompensata za utratę wysokich dochodów w Microsofcie.

Na tym wypłaty jednak się nie kończą. 509744 euro pokryło zobowiązania względem poprzedniego pracodawcy. 312203 euro zostało przeznaczone na pokrycie  kosztów sądowych. Wiemy również, że miesięczne wynagrodzenie Elopa w Nokii wynosi 1,05 miliona euro. Co ciekawe, Olii-Pekka Kallasvuo dostawał za pełnienie tej samej funkcji ponad 200 tysięcy euro więcej.

Źródło: wyborcza.biz

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)