Steve Jobs obchodzi 55 urodziny!

Steve Jobs obchodzi 55 urodziny!

Steve Jobs obchodzi 55 urodziny!
Zbigniew Kowal
24.02.2010 17:30, aktualizacja: 24.02.2010 18:30

Zazwyczaj nie przywiązuje uwagi do takich wydarzeń jak urodziny jakiegoś Amerykanina. Przecież takich uroczystości jest codziennie bardzo dużo. Nie mniej jednak, dla Steve’a zrobiłem wyjątek. Wizjoner, człowiek który zmienił branżę, dla niektóry chodzący drogowskaz obchodzi dzisiaj 55 rocznicę urodzin.

Steve Jobs to człowiek nietuzinkowy i kontrowersyjny zarazem. Jego historia życia pełna jest niesamowitych wydarzeń. Adopcja, porzucenie studiów, wywalenie z Apple’a. Potem stworzenie potęgi NeXT oraz Pixara, następnie spektakularny powrót do firmy z Cupertino. W tle oczywiście niesamowita ( na szczęście wygrana) walka z rakiem trzustki. Jak dla mnie doskonały archetyp na dzisiejsze czasy. Wspaniały wzorzec zachowania, obejmujący także sferę myślową i niosący ze sobą znaczny ładunek emocjonalny.

Nie będę pisał życzeń dla Steve’a bo i tak przecież ich nie przeczyta, ale może przy okazji jego urodzin warto wspomnieć o przesłaniu jakie chce nam wszystkim przekazać. Poniższy materiał filmowy pochodzi z 2005 roku. Jobs przemówił do studentów Stanford University tymi oto słowy:

Steve Jobs' 2005 Stanford Commencement Address

Pomimo upływu 5 lat, przesłanie te chyba nie straciło nic na swojej wartości. Zadajmy sobie więc pytanie, czy nie przestaliśmy szukać tego co kochamy? Czy żyjemy naszym własnym życiem? Czy jesteśmy w połowie tacy jak dzisiejszy jubilat?

Źródło: Cult of Mac

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)