Steve Jobs ostatecznie rozwiązał sprawę iPada Mini

iPad Mini
iPad Mini
Zbyszek Kowal

20.10.2010 05:00, aktual.: 20.10.2010 07:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jesteśmy tuż po konferencji finansowej Apple’a, na której zaprezentowano wyniki finansowe za IV kwartał. Jednak to nie cyferki odegrały główną rolę podczas spotkania. Dowiedzieliśmy się, jaka przyszłość czeka 7’ iPada.

Zanim napiszę słów kilka o iPadzie mini, krótki raport na temat kondycji Apple’a. Zgodnie z informacjami podanymi przez Jobsa sprzedaż Macintoshów wzrosła o 27% w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Doskonale sprzedaje się również iPhone, notując wzrost o ponad 90% do analogicznego okresu. Słabiej natomiast spisał się iPod, którego sprzedaż spadła o 11%. Zgodnie z wyliczeniami analityków firma z Cupertino sprzedała do tej pory 4,2 miliona iPadów.

Czy są to wyniki zadowalające, czy nie, oceńcie sami. Dużo ciekawsza okazała się jednak wypowiedz sternika Apple’a, który dość wyraźnie wypowiedział się na temat przyszłości iPada Mini. Jobsa uważa, że 7-calowy tablet nie przypadnie do gustu użytkownikom z powodu zbyt małej powierzchni roboczej.

Wydaje się więc, że Steve ostatecznie przekreślił plany produkcji mniejszego iPada w najbliższej przyszłości. Wiadomość ta została przyjęta przez blogosferę ze zdziwieniem, ponieważ od jakiegoś czasu wiele uznanych witryn zapowiadało nadejście iPada mini.

Źródło: 9to5mac

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)