Strategy Analytics: smartfonów jest coraz więcej

Strategy Analytics: smartfonów jest coraz więcej

Fot. na lic. CC; Flickr.com/by blakespot
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by blakespot
Paweł Żmuda
22.10.2010 12:20, aktualizacja: 22.10.2010 14:20

Specjaliści z firmy Strategy Analytics postanowili sprawdzić, ile smartfonów sprzedano w trzecim kwartale bieżącego roku. Liczby są oszałamiające. W trzecim kwartale rozeszło się aż 77 milionów inteligentnych telefonów komórkowych. Które firmy prowadzą w nowym rankingu?

Neil Mawston z firmy Strategy Analytics powiedział:

Globalny rynek smartfonów rośnie w bardzo szybkim tempie, jednak coraz większa popularność zaawansowanych telefonów powoduje ogromne zapotrzebowanie na podzespoły, których niedobory mogą odbić się na wynikach za czwarty kwartał.

W trzecim kwartale 2010 roku sprzedano aż o 78% więcej smartfonów niż w tym samym okresie w 2009 roku. Według analityków najlepiej wiedzie się firmie Apple, która sprzedała ponad 14 milionów komórek, wyprzedzając swojego największego konkurenta - kanadyjską firmę RIM, której udało się sprzedać jedynie ponad 12 milionów komórek BlackBerry.

Najgorzej idzie Nokii, która rok temu miała około 38% udziałów na rynku smartfonów. Teraz sprzedała około 26,5 miliona telefonów z systemem operacyjnym, osiągając tym udział 34,4% w rynku.

Źródło: intomobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)