Stratus - pierwszy bezprzewodowy pad dla twojego iPada

Stratus - pierwszy bezprzewodowy pad dla twojego iPada
06.01.2014 18:35
Stratus - pierwszy bezprzewodowy pad dla twojego iPada
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Bezprzewodowe pady dla urządzeń Apple dopiero od niedawna stają się modne. Do tej pory trzeba było jednak uciekać się do sztuczek (wykrywania pada jako klawiatury), aby podpiąć bezprzewodowy kontroler do iPada. W końcu jednak doczekaliśmy się pierwszego, oficjalnego pada dla najnowszych tabletów sygnowanych logiem nadgryzionego jabłka.

Pojawienie się iOS 7.0 pozwoliło producentom akcesoriów poszaleć nieco więcej w zakresie dedykowanych kontrolerów. Wystarczy wspomnieć o Powershellu od firmy Logitech lub Ace Power od firmy Moga, aby dostrzec jak duży i ważny może być to rynek. Oba wspomniane urządzenia jednak wymagają zamontowania iPhone’a wewnątrz kontrolera i co smutne, nie współpracują z iPadami.

Stratus jest inny. Akcesorium marki SteelSeries jest pierwszym bezprzewodowym kontrolerem dedykowanym wszystkim urządzeniom pracującym na iOS 7.0. Swoim kształtem oraz wyposażeniem (dwa analogi, krzyżak oraz 8 przycisków sterowania) przypomina klasycznego pada do konsoli i co najważniejsze, bez problemów współpracuje z iPadem jak również innymi urządzeniami wyposażonymi w port lighting.

412076632258708390

Pojemność zamontowanej baterii pozwala na 10 godzin zabawy. Ładowanie natomiast odbywa się przy pomocy kabla mini USB. Według zapewnień twórców, użytkownik może podłączyć aż 4 takie urządzenia do iPada lub iPhone’a. Pad jest bardzo mały (33 mm x 60 mm x 110 mm) i waży zaledwie 75 gramów.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak że urządzenie trafi do sklepów jeszcze w tym roku w cenie 100 dolarów amerykańskich lub 90 funtów brytyjskich. Lista gier która będzie wykorzystywała możliwości nowego kontrolera nie jest na razie byt imponująca, ale ten stan rzeczy zapewne ulegnie zmianie w przyszłości. I jak się wam podoba? Znajdzie się ktoś chętny na wydanie 450 złotych?

SteelSeries Stratus Wireless Gaming Controller

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)