Pokaż znajomym, jakim graczem jesteś. Streaming wideo także w telefonach

Pokaż znajomym, jakim graczem jesteś. Streaming wideo także w telefonach
05.03.2014 18:45
Pokaż znajomym, jakim graczem jesteś. Streaming wideo także w telefonach
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Znacie platformy medialne, na których gracze udostępniają filmiki prezentujące gameplay różnych gier? Okazuje się, że tego typu przyjemność nie jest zarezerwowana dla konsolowców i osób grających na komputerach. Streaming wideo z gier mobilnych również jest możliwy. Wszystko dzięki nowemu SDK opracowanemu przez Twitch.

Niezorientowanym w temacie wyjaśniam, że Twitch to witryna internetowa, na której dostępne są nadawane na żywo (i nie tylko) filmiki graczy z całego świata. Szacuje się, że stronę odwiedza ponad 35 milionów osób miesięcznie, które spędzają średnio 2 godziny dziennie na oglądaniu tego typu materiałów. Trzeba przyznać, że jest to coś więcej niż tylko nowy trend w branży.

O popularności tematu świadczą również kolejne kroki podejmowane przez włodarzy Twitch.tv. Firma poinformowała właśnie o publikacji mobilnego SDK dla developerów aplikacji na smartfony oraz tablety. Każdy programista może teraz zaimplementować w swojej grze moduł do nadawania rozgrywki na żywo.

Co ciekawe, gracze będą mogli przesłać nie tylko gameplay, ale też obraz z przedniej kamerki wraz z dźwiękiem nagrywanym przez mikrofon. Pozwoli to na komentarz na żywo do tego, co dzieje się na ekranie telefonu lub tabletu. Oczywiście pojawienie się SDK nie oznacza, że w każdej nowej grze będzie dostępna taka opcja. Dobrze jednak wiedzieć, że możliwości jest coraz więcej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)