Strona korporacyjna Orange zmienia się w... portal

Strona korporacyjna Orange zmienia się w... portal
Kira Czarczyńska

25.05.2010 08:30, aktual.: 25.05.2010 10:30

Nie bardzo rozumiem tą decyzję, ale najwyraźniej została już podjęta. Korporacyjna strona Orange zmienia się właśnie w kolejny serwis informacyjny, na którym zależnie od tego, w co klikniemy - znajdziemy zarówno ofertę sieci, jak też i zestawienie wiadomości z kraju i ze świata.

Nową wersję serwisu można już oglądać i testować w Internecie.

Nową wersję serwisu można już oglądać i testować w Internecie.

Od wczoraj pod adresem beta.orange.pl dostępny jest funkcjonalny projekt nowego portalu, który zastąpić ma obecną, czysto firmową, stronę Orange.

Rzecznik prasowy Grupy TP pochwalił się wczoraj nową wersją serwisu na swoim blogu firmowym:

Niektórzy z was wiedzieli, że od dłuższego czasu pracowaliśmy nad nową wersją portalu. Jako pierwszy operator komórkowy do stron korporacyjnych i obsługowych dodamy wiadomości, rozrywkę i lifestyle. Obecne będą oczywiście tematy od dawna związane z marką Orange, czyli film, muzyka i sport oraz serwisy społecznościowe. Powoli zbliżamy się do końca pracy i dlatego chcemy, abyście pomogli nam w testach.

Szczerze mówiąc mam nadzieję, że "jako pierwszy operator komórkowy" - i jako ostatni. Obstawiam też, że Grupa TP wycofa się za jakiś czas z tego projektu podobnie, jak było to w przypadku WPmobi.

Rozwiązanie takie bowiem większego sensu chyba nie ma: do Grupy TP należy w końcu jeden z najbardziej znanych portali, Wirtualna Polska, gdzie informacji z kraju i świata jest codziennie mnóstwo. Po co wybrane z nich zamieszczać jeszcze na stronach korporacyjnych, gdzie z założenia człowiek nie zagląda żeby śledzić kampanię wyborczą, tylko żeby zmienić sobie telefon?...

Zakładam, że chodzi po prostu o zwiększenie ruchu, dzięki czemu Orange będzie wypadać znacznie lepiej w statystykach. Prawdopodobnie jako strategia marketingowa przyniesie to pewne korzyści: użytkownikom, którzy zaczną korzystać z części informacyjnej, łatwiej będzie podsuwać oferty czysto komercyjne, oczywiście wchodzące w skład propozycji Orange.

Czy jednak wpłynie to pozytywnie na komfort użytkowania strony-portalu? Zobaczymy. Pierwsze testy potrwać mają kilka miesięcy, podczas których zbierane będą opinie i uwagi korzystających z serwisu osób. Na ich podstawie opracowany zostanie dopiero kierunek rozwoju portalu.

Źródło: rzecznik prasowy Orange

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)