Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery!

Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery!28.08.2014 09:57
Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery!
Zbigniew Kowal

Do obniżek w App Store zdążyliśmy się już wszyscy przyzwyczaić. Niemal każdy tytuł prędzej czy później oferowany jest za mniejsze pieniądze. Promocja na Stronghold 3 jednak zaskakuje, bowiem gra zaledwie dwa miesiące temu sprzedawana była po 6 euro. Teraz dzieło Digital Tribe jest do pobrania za darmo.

Oczywiście bardzo rzadko zdarza się, aby developerzy oddawali coś zupełnie za darmo. Zazwyczaj bowiem w grze znajdują się mikrotranskacje lub reklamy, które nierzadko lepiej finansują projekt aniżeli zwykła sprzedaż. W Stronghold 3 za dodatkową opłatą można przystąpić do składającej się z 17 misji kampanii wojennej, która polega na obronie zamku oraz atakach twierdz przeciwników.

412086454110651302

Tytuł podpowiada, że gra została oparta na silniku trzeciej części Twierdzy, nie jest to jednak konwersja jeden do jednego znanej z komputerów trójki. Twórcy zdecydowali się bowiem tylko na wykorzystanie podstawowych mechanizmów zabawy, aby przygotować tytuł odpowiedni dla dotykowych ekranów.

The Campaigns to mieszanka wojennego RTS-a i strategii turowej. Zadanie gracza polega na budowaniu własnej twierdzy oraz rekrutacji wojsk potrzebnych do oblegania innych zamków. Gromadzi się surowce, produkuje żywność, wznosi mury i szkoli armię. W początkowej fazie rozgrywki nacisk położono na symulację średniowiecznej ekonomii.

412086454110847910

Gra opiera się na potężnym trójwymiarowym silniku graficznym. Jednak jak widać na screenshotach i filmiku, poziom detali nie powala na kolana. Miejscami gra jest brzydka i kanciasta. Ma to jednak swoje zalety, ponieważ pozwala na prezentowanie ogromnych bitew z udziałem dość sporej liczby jednostek. Warto też zwrócić uwagę na rozbudowaną fizykę, dzięki której twierdze niszczone są dynamicznie i w miarę realistycznie.

Nie wiem na jak długo gra będzie oferowana za darmo, warto zatem pobrać ważący ponad pół gigabajta plik z App Store już teraz i przekonać się samemu, czy Twierdza na iPada jest tak samo wciągająca jak jej komputerowy odpowiednik. Jeżeli w którymś momencie rozgrywki utkniecie w martwym punkcie, to warto zerknąć na serię filmików z samouczkami.

Stronghold 3: The Campaigns Launch Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)