Stunning - pierwszy smartfon HTC z obsługą NFC

HTC Stunning | IT168
HTC Stunning | IT168
Kamil Homziak

11.08.2011 10:15, aktual.: 11.08.2011 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bezstykowa technologia Near Field Communication (NFC) powoli trafia do coraz większej liczby urządzeń. Telefon w nią wyposażony zaprezentowało właśnie HTC. Czy HTC Stunning rzeczywiście urzeka, jak sugeruje jego nazwa?

Pod względem technicznym nie jest źle - 4-calowy ekran i Android 2.3 Gingerbread sugerują dość wysokie ulokowanie w hierarchii produktów firmy. Główna zaleta to jednak wspomniana obsługa kart NFC, przygotowana wspólnie z jedynym wydawcą kart kredytowych w Chinach, bankiem China UnionPay. Urządzenie na tamtejszym rynku zadebiutuje już we wrześniu i ma wywołać zamieszanie.

W 2010 roku chiński rynek płatności mobilnych był wart ponad 3 mld dolarów amerykańskich i, według prognoz analityków, w najbliższych latach ma dynamicznie się rozwijać. Póki co udział płatności bezstykowych jest znikomy, ale szacuje się, że w samym 2011 roku wzrośnie prawie dwukrotnie. Urządzenia z obsługą NFC zapowiedziały też takie firmy, jak Fujitsu, Sony Ericsson czy Nokia. Czy nowa technologia niedługo stanie się tak powszechna jak Bluetooth?

Źródło: Androidos

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)