Światełko w tunelu. Uwielbiana aplikacja Samsunga może wreszcie trafić do Polski

Światełko w tunelu. Uwielbiana aplikacja Samsunga może wreszcie trafić do Polski

Światełko w tunelu. Uwielbiana aplikacja Samsunga może wreszcie trafić do Polski
Miron Nurski
06.07.2021 13:37, aktualizacja: 07.07.2021 09:52

Polscy użytkownicy czekają na to od 5 lat.

"Są ludzie, którzy nigdy jej nie używali, ale nikt nie użył jej tylko raz" - mówią o swojej aplikacji jej twórcy. "Po wypróbowaniu nie możesz przesiąść się na iPhone'a" - dodają.

Mowa o stworzonej przez Samsunga aplikacji Good Lock, która powstała w 2016 roku i trafiła dotychczas do 15 krajów. Na ich liście nie ma jednak Polski.

Co potrafi Samsung Good Lock?

Cóż, zdecydowanie łatwiej byłoby napisać, czego nie potrafi. Mowa o potężnym narzędziu, które pozwala dostosować oprogramowanie do własnych upodobań.

Nie podobają ci się systemowe animacje lub wygląd panelu powiadomień? Zmienisz je kilkoma kliknięciami. Ekran blokady jest dla ciebie za mało funkcjonalny lub nieczytelny? Zaprojektuj sobie własny. Ekranowe gesty lub przyciski są dla ciebie niewygodne? Zdefiniuj, w jaki sposób mają działać. Przeszkadza ci zawalony ikonkami pasek stanu? Zdecyduj, które ikony mają się na nim wyświetlać. A to tylko kilka wieeelu potencjalnych zastosowań.

Good Lock pozwala też doinstalować do systemu różne przydatne komponenty, w tym archiwum powiadomień z wbudowaną wyszukiwarką. Zainteresowanych szczegółowym opisem wszystkich modułów odsyłam na forum Samsunga.

Samsung zapowiada, że Good Lock trafi do kolejnych krajów

Taka deklaracja padła podczas wywiadu z twórcami Good Locka, który pojawił się w koreańskich mediach. Szczegóły nie są znane, ale być może plany obejmują także Polskę.

Good Lock został wydany w 2016 roku i początkowo trafił do 5 krajów na świecie, m.in. Korei Południowej i USA. Dopiero w roku 2020 do listy dopisano 5 rynków europejskich, w tym Niemcy, Hiszpanię i Francję. Aktualnie apka dostępna jest w 15 krajach, w których wygenerowała 37 milionów pobrań.

W Polsce, póki co dostępne są jedynie 2 z wielu komponentów: One Hand Operation + (do konfiguracji ekranowych gestów) oraz EdgeTouch (do dezaktywacji dotyku przy krawędziach ekranu).

Jak korzystać z Good Lock w Polsce już dziś? Jest na to sposób

Co prawda apka Good Lock ma nałożoną blokadę regionalną, więc nie działa nawet po zainstalowaniu jej z nieoficjalnego źródła, ale istnieje prosty sposób na obejście ograniczenia.

W Sklepie Play znajdziecie aplikację Fine Lock, która pozwala aktywować i aktualizować moduły pobrane z serwisu APKMirror. Niestety - z uwagi na oficjalną niedostępność apki Good Lock w naszym kraju - większość modułów nie ma ustawień w języku polskim.

Obraz

Moduły Good Lock działają jedynie na smartfonach i tabletach Samsunga z nakładką One UI.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)