Światłowód Play trafi do kolejnych 2 mln domów. Jest oferta 1 Gb/s

Światłowód Play trafi do kolejnych 2 mln domów. Jest oferta 1 Gb/s

Stoisko Play
Stoisko Play
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek
26.10.2022 07:37

Światłowód Play trafi do kolejnych 2 mln gospodarstw domowych w Polsce. W efekcie nowi klienci będą mogli skorzystać z usługi samego internetu, ale także telewizji cyfrowej i przy okazji usług mobilnych oferowanych przez Play.

Play rozszerza dostępność światłowodu o kolejne 2 mln gospodarstw domowych w kraju, ale nie precyzuje niestety, na jakim obszarze. Co jednak istotne, klienci dostaną dostęp do jednej z trzech ofert prędkości internetu: 300 Mb/s (od 65 złotych miesięcznie), 600 Mb/s (od 75 złotych miesięcznie) lub nawet 1 Gb/s (od 95 złotych miesięcznie). Podane ceny uwzględniają rabat dla obecnych klientów Play w ofertach abonamentowych. O szczegółach można przeczytać w komunikacie prasowym Play.

Decydując się na światłowód Play, klient otrzyma w komplecie router Kaon AR2140 - bez dodatkowych opłat na cały okres umowy. To urządzenie z 4 gigabitowymi portami Ethernet i dwuzakresowym Wi-Fi 6 (802.11ax) z obsługą MU-MIMO, co ma pozwalać na równoczesne bezprzewodowe podłączenie nawet 256 urządzeń. W przypadku pasma 5 GHz można liczyć na teoretyczną łączną prędkość transmisji do 1,7 Gb/s.

W Play naszym priorytetem jest oferowanie klientom najkorzystniejszego dostępu do internetu światłowodowego, usług mobilnych i cyfrowej rozrywki, zapewniając im wolność wyboru i najwyższą jakość. Dlatego konsekwentnie rozwijamy zasięg naszych cyfrowych usług w całej Polsce, by jak najwięcej klientów mogło korzystać z pełni możliwości naszej oferty i korzyści nieograniczonego dostępu do cyfrowego świata.

Mikkel NoesgardCMO Grupy Play

Co ciekawe, rozszerzanie oferty światłowodu przez Play jest możliwe dzięki umowie z operatorem Światłowód Inwestycje oraz w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Play wykorzystuje w tym przypadku infrastrukturę Orange Polska.

Oskar Ziomek, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)