Świetna oferta Orange na kartę. 1024 GB internetu i no limit przez cały rok

Świetna oferta Orange na kartę. 1024 GB internetu i no limit przez cały rok

Świetna oferta Orange na kartę. 1024 GB internetu i no limit przez cały rok
Miron Nurski
25.04.2019 15:45, aktualizacja: 25.04.2019 17:45

Osobiście z ofert na kartę zrezygnowałem wiele lat temu na rzecz abonamentu z umową na czas nieokreślony. Nowa oferta Orange sprawia jednak, że zaczynam poważnie myśleć o przeniesieniu numeru.

Minusem ofert na kartę jest konieczność ciągłego doładowywania konta i wykupywania pakietów, co jest rozwiązaniem dużo mniej wygodnym niż klasyczny abonament. A gdyby tak konto doładowywać tylko raz w roku? Taki pomysł ma Orange.

Orange wprowadza roczny pakiet unlimited za 300 zł

Nowy pakiet unlimited obejmuje:

  • nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe;
  • nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci;
  • pakiet danych 1 TB (1024 GB);
  • pakiet danych w UE 25,05 GB.

To wszystko ważne przez 365 dni. Po rozbiciu tej oferty na 12 miesięcy wychodzi na to, że za 25 zł miesięcznie dostaje się nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz średnio 85 GB internetu w Polsce i nieco ponad 2 GB w UE. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by jednego miesiąca wykorzystać 5 GB, a kolejnego 165 GB. I chyba to - oprócz wygody - jest w tej ofercie najfajniejsze.

Minusy? Po pierwsze, pakiet no limit nie obejmuje MMS-ów, ale nie każdy z nich korzysta, więc nie dla każdego będzie to problem. Po drugie, trzeba wydać jednorazowo aż 300 zł na cały rok z góry, przez co realnie jest się uwiązanym z jedną ofertą na 12 miesięcy (ewentualne przeniesienie numeru w przypadku wcześniejszej płatności z góry traci sens).

Mimo wszystko można jednak podejrzewać, że oferta będzie się cieszyć sporym zainteresowaniem.

Jak włączyć pakiet unlimited na rok w Orange na kartę?

Ofertę można włączyć na kilka sposobów:

  • wysyłając SMS o treści AKT365 na numer 696 (koszt jak za SMS w Orange);
  • wpisując kod 1151*365# i wciskając zieloną słuchawkę;
  • aktywując ją w aplikacji Mój Orange.

Pakiety unlimited dostępne są także w wariantach na 1, 3, 5, 7, 10 i 31 dni.

Z oferty mogą skorzystać użytkownicy taryf Orange YES, Orange POP, Orange ONE, Orange SMART na kartę, Nowe Orange GO, Orange Free na kartę oraz abonenci oferty Zetafon we wspomnianych planach taryfowych.

Sam myślę o przeniesieniu numeru

Od kilku lat korzystam z abonamentowej oferty no limit, by nie musieć pamiętać o ciągłym doładowywaniu konta i kupowaniu nowych pakietów. Robienie tego raz w roku nie zdaje się być jednak wielkim problemem.

Przekonuje mnie też to, że pakiety danych wykupywane są na cały rok, bez miesięcznych limitów. W przypadku mojej obecnej oferty zdarza się, że jednego miesiąca internetu w UE nie wykorzystuję wcale, a kolejnego pakiet mi nie wystarcza. Roczny limit rozwiązuje ten problem.

No i - mimo sporej jednorazowej opłaty - oferta wypada bardzo atrakcyjnie pod względem cenowym. Mówimy o średnio 85 GB internetu miesięcznie za 25 zł.

Nieźle. Naprawdę nieźle.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)