„Świeżo upieczony jabłecznik” - Mail dla wymagających: przydatne dodatki

WideMail
WideMail
Krzysztof Basel

30.08.2009 10:57, aktual.: 30.08.2009 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzień rozpoczynam od sytego śniadania z pyszną kawą i sprawdzenia poczty. Bez obawy, nie będę Wam mówić co codziennie jem. Z chęcią natomiast podzielę się kilkoma ciekawymi dodatkami usprawniającymi codzienną pracę w Mailu. Dodatkowe powiadomienia, kolorowe flagi czy lepsza organizacja - to tylko niektóre z nich.

Pewnie większość z Was korzysta z panoramicznych monitorów. Jeśli tak, to WideMail jest właśnie dla nas. Ten prosty dodatek zmienia układ klienta poczty Mail i dostosowuje go do panoramcznych wyświetlaczy.

Mail.appetizer
Mail.appetizer

Ten wyśmienity dodatek pozwala na rzucenie okiem na świeżą wiadomość bez wchodzenia do Maila. W momencie, gdy otrzymamy nowego maila Mail.appetizer wyświetla ponad wszystkimi oknami nieduże okno z powiadomieniem. W opcjach możemy ustawić co konkretnie będzie wyświetlać ten dodatek, jednak ogólnie mówiąc jest to początek nowej wiadomości, nadawca oraz data. Dzięki temu możemy szybko zorientować się co to za e-mail i w zależności od potrzeby dalej pracować lub od razu przejść do Maila. Okno Mail.appetizera wyglądem jest bardzo zbliżone do Growla. Jednym z jego plusów jest możliwość szybkiej zmiany rozmiarów powiadomienia, które wyświetla różne czcionki oraz zdjęcie powiązane w Mailu z nadawcą. Jak dla mnie to mailowy 'must have".

Oba dodatki spełniają taką samą rolę - pozwalają świetnie zorganizować sobie wiadomości w Mailu.

Jak działają? Osoby otrzymujące dziesiątki czy setki wiadomości dziennie z pewnością przeklejają je do okpowiednich katalogów, powiązanych np. z nazwiskiem nadawcy. Dzięki MsgFilter i Mail Act-On2 możemy w dosyć prosty i szybki sposób przenosić (przede wszystkim grupowo) takie maile do określonych katalogów. Wystarczy zaznaczyć wybrane e-maile i aktywować dodatek poprzez skrót klawiszowy. Otworzy się wtedy małe okno, w którym możemy wpisać nazwę docelowego katalogu. Wyszukiwarka poda podobne foldery już po wpisaniu kilka liter. Następnie klikamy na wybrany katalog i wiadomości zostaną przeniesione. To przydatne dodatki w szczególności dla osób, które posiadają mnóstwo konkretnych folderów i otrzymują wiele maili. Dla wzrokowców, takich jak ja, na stronach producentów tych dodatków przygotowano dobre screencasty wyjaśniające podstawowe zasady ich działania.

Czym się różnią? Mail Act-On2 kosztuje 24,95 dolara i posiada bardziej rozbudowane funkcje. MsgFilter to jego prostszy i o wiele tańszy odpowiednik. Za ten dodatek powinniśmy zapłacić 8 dolarów, ale wersja shareware nie jest ograniczona czasowo.

MailUnread
MailUnread

Prosty dodatek wyświetlający liczbę nieprzeczytanych wiadomości na górnym pasku menu. Jego twórcy patrzą przyszłościowo i najnowsza wersja 3.2 działa tylko na Snow Leopardzie. Ostatnią edycją wspierającą Mac OS X 10.5 jest MailUnread 3.1.1.

Status Screen Saver
Status Screen Saver

Prosty wygaszacz ekranu ukazujący na dolnym pasku ikonę Maila z nieprzeczytaną ilością wiadomości. Program wspiera też wiele innych aplikacji, np. Adium, NetNewsWire, Skype, Twitterific, Google Notifier czy Vienna.

W końcu zdjęcia i pliki PDF zachowują się, jak wszystkie inne załączniki - są pokazywane w ikonach. Mail Attachments Iconizer pozwala na zarządzanie załącznikami do Maila. Możemy ustawlić też od jakiej wielkości zdjęcia i PDFy będą pokazywane w normalnym trybie, a kiedy jako ikony. To tylko jedna z możliwości tego ciekawego dodatku. Iconizer kosztuje 14,99 USD, jednak możliwe jest nieograniczone korzystanie z wersji trial.

BackityMac
BackityMac

8 dolarów to wprawdzie niewiele, ale funkcja różnokolorowych flag powinna być dostępna standardowo w Mailu za darmo. Niestety nie jest, zatem warto wydać 25zł, jeśli zarządzasz wielką ilością wiadomości.

BackityMac
BackityMac

Jedna z tańszych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych wiadomości w postaci obrazu dysku. BackityMac współpracuje także z wieloma innymi programami, takimi jak iCal, Address Book, Firefox czy iTunes. Koszt: 5 dolarów.

mailwidgeticon
mailwidgeticon

Widget do Dashboarda, który sprawdza pocztę, nawet jeśli Mail nie jest włączony. Dodatek współpracuje z Growlem. Jeśli lubisz powiadomienia dźwiękowe to Mail Widget pewnie Ci się spodoba, ponieważ ma też taką funkcję. Kobiecy głos może informować Cię, kiedy przyjdzie nowa poczta.

Mail Attachment Scanner
Mail Attachment Scanner

Jak często przydarza Ci się wysłać wiadomość i zapomnieć o załączniku? 'Mail Attachment Scanner' to chyba najbardziej przydatny dodatek ze wszystkich, ponieważ przypomina nam o brakującym załączniku właśnie w wysyłanej wiadomości. Niestety, ten plugin uaktywnia się jedynie na słowa w e-mailu związane ze wyrazem załącznik, ale po angielsku. Zatem jeśli prowadzisz korespondencję w języku Szekspira ' Mail Attachment Scanner' powinien zagościć w Twoim Maku.

Wiele innych dodatków można znaleźć na: www.hawkwings.net/plugins.htm

______*

“Świeżo upieczony jabłecznik” - cykl wpisów (pamiętnik) Macusera, który dopiero co przesiadł się z peceta i odkrywa “Świat nadgryzionego jabłka” wraz z czytelnikami.*

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)